Արցախում ներքաղաքական ճգնաժամ չկա և չի կարելի նման բան թույլ տալ. ԱՀ նախագահ
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր պատգամավորների հետ հանդիպմանը հայտարարել է, թե Արցախում ներքաղաքական ճգնաժամ չկա։
Նրա խոսքով. «Չի կարելի նման բան թույլ տալ, քանի որ կա հստակ գիտակցում, որ մեր հիմնական օրակարգը ծագած հրատապ խնդիրները հաղթահարելն է ու Արցախն այս իրավիճակից դուրս բերելը»:
Նա խոսել է ավելի քան մեկ ամիս տևող շրջափակման հետևանքների, ներքին և արտաքին մարտահրավերներին դիմագրավելուն ուղղված ձեռնարկվող քայլերի մասին: Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ այս համատեքստում շատ կարևոր է ներքին միասնականության պահպանումը՝ այդ գործում ընդգծելով խորհրդարանական ուժերի կողմից այս օրերին իրականացվող միահամուռ աշխատանքը:
Այդ համատեքստում նա շեշտադրել է, որ միայն շրջափակման հարուցած ճգնաժամի հաղթահարումից հետո հնարավոր կլինի անդրադառնալ ներքաղաքական հիմնախնդիրների համակարգային լուծման հարցերին:

В Арцахе нет внутриполитического кризиса и подобное допустить нельзя. Президент Арцаха
Президент Арцаха Араик Арутюнян заявил сегодня на встрече с депутатами, что в Арцахе нет внутриполитического кризиса.
По его словам: «Такого допустить нельзя, потому что есть четкое осознание того, что наша главная повестка — преодолеть возникшие насущные проблемы и вывести Арцах из этой ситуации».
Он рассказал о последствиях продолжающейся более месяца блокады, предпринимаемых шагах для решения внутренних и внешних проблем. По словам президента Арутюняна, в этом контексте очень важно сохранить внутреннее единство, подчеркнув в эти дни совместную работу парламентских сил.
В этом контексте он подчеркнул, что только после преодоления кризиса, вызванного блокадой, можно будет заняться вопросами системного решения внутриполитических проблем.