Արցախից ևս 4 հիվանդ է տեղափոխվել Հայաստան
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից չորս հիվանդներ՝ «Ձախակողմյան հիդրոնեֆրոզ», «Հղիություն I, 13 շաբաթական, քրոմոսոմային տրիսոմիայի բարձր ռիսկ՝ Դաունի համախտանիշ, հիպոթիերոզ», «Աջ կրծքագեղձի մուլտիցենտրիկ քաղցկեղ» և «Անհասների ռետինոպաթիա IV-V աստիճան, ծիածանաթաղանթի ռուբիոզ, եղջերաթաղանթի պղտորում, լեյկոկորիա, աֆակիա» ախտորոշումներով, այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ տարբեր մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Մինչ այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան են տեղափոխվել ընդհանուր 28 հիվանդ։

Еще 4 пациента из Арцаха переведены в Армению
В связи с блокировкой Азербайджаном единственной дороги, соединяющей Арцах с Арменией, четыре пациента ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах: Пациенты с: «Левосторонний гидронефроз», «Беременность 13 недель, высокий риск хромосомной трисомии: синдром Дауна, гипотиреоз», «Мультицентрический рак правой молочной железы» и «Ювенильная ретинопатия IV-V степени, рубиоз радужной оболочки, помутнение роговицы, лейкокория, афакия» перевезены в различные специализированные медицинские центры РА при посредничестве и сопровождении Международного Комитета Красного Креста сегодня.
До сегодняшнего дня при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста из Арцаха в Армению было переведено в общей сложности 28 пациентов.