Արտահերթ ընտրությունների դեպքում Արթուր Թովմասյանը կմասնակցի ԱՀ նախագահական ընտրություններին
Ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի հաղթահարման նպատակով Արցախում արտահերթ խորհրդարանական և նախագահական ընտրությունների անցկացման մասին խոսակցությունները ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը չի բացառում:
«Արցախպրես»-ի այն հարցին՝ արդյո՞ք եթե խորհրդարանական և նախագահական ընտրություններ կայանան, նա կառաջադրի իր թեկնածությունը, Թովմասյանը պատասխանեց, որ, հաշվի առնելով իր քաղաքական փորձն ու անցած ճանապարհը, դա միանշանակ, հնարավոր է համարում:
«Թե՛ արտահերթ խորհրդարանական, թե՛ արտահերթ նախագահական ընտրություններին, որպես Արցախի Հանրապետության նախագահի թեկնածու անպայման կմասնակցեմ՝ իհարկե, խորհրդակցելով առաջին հերթին մեր քաղաքական ուժի և հանրային լայն շրջանակների հետ»,- ասել է Արթուր Թովմասյանը։

В целях преодоления создавшейся кризисной ситуации Председатель НС Арцаха Артур Товмасян не исключает переговоров о проведении внеочередных парламентских и президентских выборов в Арцахе.
На вопрос «Арцахпресс», если состоятся парламентские и президентские выборы, он выдвинет свою кандидатуру, Товмасян ответил, что, учитывая его политический опыт и пройденный путь, он определенно считает это возможным.
«Я обязательно буду участвовать как во внеочередных парламентских, так и во внеочередных президентских выборах в качестве кандидата в президенты Республики Арцах, конечно, в первую очередь консультируясь с нашей политической силой и широкими общественными кругами», - сказал Артур Товмасян.