Արցախի ողջ տարածքում ինտերնետ կապը վերականգնված է
Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջոցով վարած բանակցությունների շնորհիվ «Ղարաբաղ տելեկոմ» ՓԲ ընկերության տեխնիկական մասնագետներին հաջողվել է մեկնել վթարման վայր և տեղում համապատասխան աշխատանքներ իրականացնել մալուխի վնասված մասը վերականգնելու ուղղությամբ։
Ինչպես հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը, այս պահի դրությամբ Արցախի ողջ տարածքում ինտերնետ կապը վերականգնված է։
Նշենք, որ հունվարի 12-ից Արցախի Հանրապետության ողջ տարածքում ինտերնետ կապը խափանվել էր` Հայաստանից Արցախ եկող միակ մալուխի վնասման պատճառով։
Ըստ Արցախում գործող ինտերնետ կապի միակ օպերատոր «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ-ի տեխնիկական սարքերի տվյալների՝ մալուխը վնասվել էր Լաչինի միջանցքի հենց այն հատվածում, որտեղ տեղակայվել են բնապահպան ձևացող ադրբեջանական կառավարության գործակալները։

Интернет-соединение восстановлено на всей территории Арцаха
Благодаря переговорам, проведенным дислоцированными в Арцахе российскими миротворческими войсками, техническим специалистам компании ПБ «Карабах Телеком» удалось выехать на место аварии и на месте провести соответствующие работы по восстановлению поврежденного участка кабеля.
Как сообщили в информационном штабе Арцаха, на данный момент интернет-соединение восстановлено на всей территории Арцаха.
Следует отметить, что с 12 января интернет-соединение на всей территории Республики Арцах было прервано из-за повреждения единственного кабеля, идущего из Армении в Арцах.
По данным технических устройств ЗАО «Карабах Телеком», единственного интернет-оператора, работающего в Арцахе, кабель был поврежден именно в той части Лачинского коридора, где дислоцировались агенты правительства Азербайджана, выдающие себя за экологов.