Արցախի թեմակալ առաջնորդը հանդիպել ԿԽՄԿ առաքելության ղեկավարին
Արցախի թեմակալ առաջնորդը հանդիպում է ունեցել Արցախում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության ղեկավար Նիկոլաս Ֆլյորի և նրա տեղակալ Ռոման Շահրամանյանի հետ:
Թեմից  հայտնում են, որ քննարկման թեման Արցախում տիրող ներկայիս իրավիճակն էր: Վրթանես Սրբազանն իր հայրական օրհնությունն է բերել և իր երախտագիտությունը հայտնել Արցախում այդպիսի կարևոր առաքելության իրականացման համար՝ մասնավորապես ընդգծելով այն փաստը, որ այսօրվա ծանր իրավիճակում ԿԽՄԿ-ն հաղթահարելով որոշ խոչընդոտներ կարողանում է հումանիտար առաքելություն իրականացնել Արցախում:
Այդ առաքելության շնորհիվ հնարավոր է դարձել ծանր վիճակում գտնվող հիվանդների տեղափոխումը Երևան: Իսկ այժմ փորձեր են կատարվում միջանցքի արգելափակման հետևանքով իրարից հեռու գտնվող ընտանիքների անդամների միավորման ուղղությամբ:

The head of Artsakh diocese met with the head of ICRC mission
The prelate of the Artsakh diocese met with the head of the mission of the International Committee of the Red Cross in Artsakh, Nicholas Fleur, and his deputy Roman Shahramanian.
The diocese reports that the topic of discussion was the current situation in Artsakh. His Holiness Vrtanes Srbazan brought his paternal blessing and expressed his gratitude for implementing such a critical mission in Artsakh, particularly emphasizing that in today's difficult situation, ICRC can carry out a humanitarian mission in Artsakh by overcoming some obstacles.
Thanks to that mission, it became possible to transport patients in serious condition to Yerevan. And now, attempts are being made to unite the members of the separated families due to the blocking of the corridor.