Արայիկ Հարությունյանը ներկայացրել է Արցախի ԱԽ նոր քարտուղարին
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 10-ին ԱՀ նախագահին կից Անվտանգության խորհրդի աշխատակազմին է ներկայացրել ԱՀ ԱԽ նոր քարտուղար Արարատ Մելքումյանին:
Արարատ Մելքումյանը Հանրապետության նախագահի հրամանագրով այդ պաշտոնում նշանակվել է  հունվարի 7-ին:
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում շնորհակալություն է հայտնել ԱԽ նախկին քարտուղար Վիտալի Բալասանյանին, որը, հետպատերազմյան ծանր իրավիճակում ստանձնելով այդ կարևորագույն աշխատանքի պատասխանատվությունը, պատվով է կատարել իրեն վերապահված լիազորությունները: Նախագահը նշել է, որ այսուհետ ևս Վիտալի Բալասանյանը շարունակելու է ծառայությունը հայրենիքին:
Հանրապետության նախագահը նոր աշխատանքում հաջողություն է մաղթել նաև Արարատ Մելքումյանին՝ համոզմունք հայտնելով, որ նա բարձր պատասխանատվությամբ կկատարի իրեն վերապահված պարտականությունները:

Араик Арутюнян представил нового секретаря Совбеза Арцаха
10 января Президент Арцаха Араик Арутюнян представил аппарату Совета безопасности при Президенте РА нового секретаря Совета безопасности РА Арарата Мелкумяна.
Арарат Мелкумян был назначен на эту должность 7 января указом президента республики.
В своем выступлении глава государства поблагодарил бывшего секретаря Совета Министров Виталия Баласаняна, который, взяв на себя ответственность за эту важную работу в сложной послевоенной обстановке, с честью выполнил возложенные на него полномочия. Президент отметил, что Виталий Баласанян и впредь будет служить Родине.
Президент Республики также пожелал успехов Арарату Мелкумяну на новом посту, выразив уверенность, что он с высокой ответственностью выполнит возложенные на него обязанности.