Արցախում 10 բուժառու վերակենդանացման բաժանմունքում է. նրանցից 5-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում է
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բուժհաստատություններում շարունակում են դադարեցված մնալ պլանային վիրահատությունները։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 11 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում: «Ընդերային լեյշմանիոզ» ախտորոշմամբ 4 ամսական արցախցի փոքրիկը շարունակում է բուժում ստանալ ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոնում և վիճակը կայունանում է:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն»-ում 10 բուժառու գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 5-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են։
Բժիշկների կողմից կատարվում է հնարավորը հիվանդների վիճակը կայունացնելու համար: ԱՀ առողջապահության նախարարությունը ձեռնարկում է հնարավոր բոլոր միջոցները շրջափակման պատճառով ստեղծված իրավիճակը պատշաճ հաղթահարելու համար։

In Artsakh, 10 patients are in the intensive care unit. 5 of them are in critical condition
Due to the blocking by Azerbaijan of the only road connecting Artsakh to Armenia, scheduled surgeries continue to be suspended in the medical institutions under the authority of the Ministry of Health of the Republic of Armenia.
11 children are in the neonatal and resuscitation wards in the "Arevik" medical unit. The 4-month-old baby from Artsakh with the diagnosis of "genital leishmaniasis" continues to receive treatment at the RA specialized medical center, and his condition is stabilizing.
At the "Republican Medical Center," 10 patients are in the intensive care unit, and 5 are in critical condition.
The doctors are doing their best to stabilize the condition of the patients. The Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan is taking all possible measures to overcome the situation created due to the blockade properly.