Արցախում 10 երեխա գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքում. ԱՀ ԱՆ
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բուժհաստատություններում շարունակում են դադարեցված մնալ պլանային վիրահատությունները։
Առաջին բուժօգնության համար անհրաժեշտ դեղերի և բժշկական պարագաների պակաս այս պահին չկա, բայց մատակարարումը շարունակում է մնալ անհնարին:
ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»-ում 11 բուժառու գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքում, որից 4-ը գտնվում են ծայրահեղ ծանր վիճակում, բժիշկների կողմից կատարվում է հնարավորը հիվանդների վիճակը կայունացնելու համար:
ԱՀ «Արևիկ բուժմիավորումում» 10 երեխա գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքում: Երեխաներից մեկը գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում: Արցախի բժիշկները անհրաժեշտ բուժօգնությունը ցուցաբերում են՝ առցանց կապով խորհրդակցելով ՀՀ մասնագետների հետ:
ԱՀ առողջապահության նախարարությունը ձեռնարկում է հնարավոր բոլոր միջոցները շրջափակման պատճառով ստեղծված իրավիճակը պատշաճ հաղթահարելու համար։

10 children are in the intensive care unit in Artsakh. State Ministry of Health
Artsakh Ministry of Health informs that due to the blocking by Azerbaijan of the only road connecting Artsakh to Armenia, scheduled surgeries continue to be suspended in the medical institutions under the authority of the Ministry of Health of the Republic of Armenia.
There is currently no shortage of first aid drugs and medical supplies, but supplies remain elusive.
11 patients are in the intensive care unit at the "Republican Medical Center" of the State Ministry of Health of the Republic of Artsakh; 4 are in severe condition, and the doctors are doing everything possible to stabilize the situation of the patients.
Ten children are in the intensive care unit at "Arevik medical unit." One of the children is in critical condition. Artsakh doctors provide the necessary medical care by consulting with RA specialists online.
The Ministry of Health of the Republic of Artsakh is taking all possible measures to overcome the situation created due to the blockade properly.