Արցախից քաղաքացուն շտապօգնության մեքենայով տեղափոխել են Երևան
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հեռարձակած կադրերում երևում է, թե ինչպես է Արցախի Շտապօգնության մեքենան Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ անցնում արդեն 8 օր շրջափակված Լաչինի միջանցքով:
Ստեփանակերտի Հանրապետական հիվանդանոցում ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներից մեկը Շտապօգնության մեքենայով ճանապարհվել է Երևան։ Սրտային պաթոլոգիայով հիվանդին Գորիսում սպասում է ՀՀ առողջապահության նախարարության ռեանիմոբիլը։
Radar Armenia-ն ՀՀ առողջապահության նախարարությունից տեղեկացավ, որ հիվանդին տեղափոխելու են «Նորք-Մարաշ» բժշկական կենտրոն, որտեղ ենթարկվելու է սրտի վիրահատության։

На кадрах, транслируемых азербайджанскими СМИ, видно , как арцахская скорая помощь в сопровождении Международного комитета Красного Креста проезжает через Лачинский коридор, который находится в блокаде уже 8 дней.
Один из пациентов Республиканской больницы Степанакерта, находившийся в критическом состоянии, на машине скорой помощи был доставлен в Ереван. В Горисе реанимобиль Министерства здравоохранения РА ждет пациента с сердечной патологией.
Как сообщили Radar Armenia в Министерстве здравоохранения РА, больной будет переведен в медицинский центр "Норк-Мараш", где ему сделают операцию на сердце.