Արցախում դեղամիջոցների անհիմն բարձր գների կիրառման վերաբերյալ վարչական վարույթ է հարուցվել
Արացախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողով քաղաքացու դիմումի և Հանձնաժողովի աշխատակազմի տնտեսական մրցակցության պաշտպանության վարչության կողմից իրականացված դիտանցումների, ինչպես նաև մի շարք քաղաքացիներից ստացված տեղեկատվությունների հիման վրա դեղամիջոցների անհիմն բարձր գների կիրառման վերաբերյալ վարչական վարույթ է հարուցել «Քրիստինե Իսկանդարյան» ԱՁ-ի նկատմամբ:
Սոցցանցերում դիտարկումների և Հանձնաժողովին ներկայացրած տեղեկությունների հիման վրա մի շարք ուսումնասիրություններ են իրականացվում դեղերի շրջանառության ոլորտում գործող այլ դեղատներում՝ անբարեխիղճ վարքագծի բացահայտման նպատակով:
«Հարգելի արցախցիներ, ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված Հանձնաժողովը ներկայումս աշխատում է ուժերի գերլարումով:
Խնդրում և հորդորում ենք անբարեխիղճ և անամոթ վարքագիծ դրսևորող տնտեսավարող սուբյեկտների վերաբերյալ անմիջապես ահազանգել Հանձնաժողովում գործող թեժ գիծ՝ 047 95 95 55 հեռախոսահամարով:
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում քաղաքացիները կարող են դիմել նաև օպերատիվ շտաբի թեժ գծին` 119, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից ու արտերկրից՝ +374-47-119-119 հեռախոսահամարներով»,- ասվում է հանձնաժողովի հայտարարության մեջ:

В Арцахе возбуждено административное дело о применении необоснованно завышенных цен на лекарства
Государственная комиссия по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Республики Арцах на основании заявления гражданина и замечаний, сделанных отделом защиты экономической конкуренции аппарата Комиссии, а также на основании информации, полученной от ряда граждан , возбудила административное дело в отношении ИП "Кристине Искандарян" в связи с применением необоснованно завышенных цен на лекарственные средства.
На основании наблюдений в социальных сетях и информации, поступившей в Комиссию, проводится ряд исследований в других аптеках, работающих в сфере обращения лекарственных средств, с целью выявления недобросовестного поведения.
«Уважаемые граждане Арцаха, в связи со сложившейся ситуацией комиссия в настоящее время работает с перегрузкой сил.
Просим и призываем Вас незамедлительно сообщать на горячую линию Комиссии по телефону 047 95 95 55 о недобросовестных и бессовестных субъектах предпринимательства.
В случае возникновения дополнительных вопросов граждане также могут обращаться на горячую линию оперативного штаба по номеру 119, а из Республики Армения и из-за рубежа по номеру +374-47-119-119", - говорится в сообщении комиссии.