Արցախի մասին բոլոր հիմնական տեղեկությունները փոխանցվելու է ՄԱԿ-ի կենտրոնակայան
Արցախի պետական նախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը հայտնում է, որ այսօր կայացավ բողոքի հերթական ակցիան է իրականացվել ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի առջև:
«Ցուցարարների հետևողական պահանջների արդյունքում գրասենյակի համակարգողի պաշտոնակատար Քրիստին Վեյգանդը իջավ բակ և հանդիպեց ինձ ու Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանին: Մենք ներկայացրեցինք Արցախի առկա վիճակը և մեր պահանջներն ու ակնկալիքները ՄԱԿ-ից: Նա հավաստիացրել է, որ Արցախի և մեր ակցիաների մասին բոլոր հիմնական տեղեկությունները իրենք փոխանցել և փոխանցելու են ՄԱԿ-ի կենտրոնակայան:
Մենք պնդել ենք, որ ՄԱԿ-ի բոլոր մարմինները պետք է իրենց պարտավորությունները պատշաճորեն կատարեն և ժամանակին արձագանքեն Արցախի ժողովրդի առջև ծառացած մարտահրավերներին, այդ թվում՝ ադրբեջանական շրջափակմանը: Մեր պահանջների վերաբերյալ գրավոր մանրամասները կհրապարակեմ առանձին գրառմամբ»,- հայտնել է Բեգլարյանը:

All basic information about Artsakh will be transmitted to the UN headquarters
Artak Beglaryan, the adviser to the Artsakh state minister, reports that today another protest action was held in front of the Armenian office of the United Nations.
"As a result of the consistent demands of the protesters, the acting coordinator of the office, Christine Weigand, went down to the yard and met me and Gegham Stepanyan, HRD of Artsakh. We presented the current situation in Artsakh and our demands and expectations from the United Nations. He assured me they would transfer all the essential information about Artsakh and our actions to the UN headquarters.
We have insisted that all UN bodies properly fulfill their obligations and respond in time to the challenges faced by the people of Artsakh, including the Azerbaijani blockade. I will publish the written details of our demands in a separate post," said Beglaryan.