Արցախում վառելիքն առաջնահերթ կտրամադրվի շտապ օգնության ծառայությանը, հասարակական տրանսպորտին և հատուկ ծառայություններին
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի և գազամատակարարման արգելափակման հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում առաջացել է բենզինի, դիզվառելիքի, հեղուկ և սեղմված գազի պակաս:
Վառելիքային ճգնաժամ չառաջանալու համար ԱՀ կառավարությունը տնտեսվարողների հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել՝ անցնելու խնայողական ռեժիմի:
Լցակայաններում վառելիք առաջնհերթ կտրամադրվեն շտապ օգնության ծառայությանը, հասարակական տրանսպորտին և հատուկ ծառայություններին:
Վառելիքի տրամադրման մեխանիզմների և ընթացակարգերի մասին հանրությանը տեղեկատվություն կտրամադրվի լրացուցիչ:
Քաղաքացիներին կոչ է արվում խնայողաբար օգտագործել վառելիքը և տրանսպորտային միջոցներն օգտագործել խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

In Artsakh, fuel will be provided first to emergency services, public transport, and special services.
The information headquarters of Artsakh informs that due to Azerbaijan's blocking of the road connecting Artsakh with Armenia and the gas supply, there has been a shortage of gasoline, diesel fuel, liquid, and compressed gas in the Republic of Artsakh.
To avoid a fuel crisis, Azerbaijan's government has agreed with business people to switch to a saving mode.
At the filling stations, fuel will be prioritized first for emergencies, public transport, and special services.
Additional information will be provided to the public about the mechanisms and procedures for delivering fuel.