Արցախում վառելիքի և սննդի պաշարներն այս պահին բավարար են
Արցախի Հանրապետությունում վառելիքի և սննդի պաշարներն այս պահին բավարար են: Այս մասին հայտնում է Արցախի ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարությունը։
«Հաշվի առնելով Ադրբեջանի սադրիչ գործողություններն ու պարենային ինքնաբավության հետ կապված մարտահրավերները՝ համապատասխան կառույցները մշտապես զբաղվում են պարենային անվտանգության հարցերով և վերահսկում սննդի մատակարարման գործընթացը:
Պետական լիազոր մարմինները համակարգում են աշխատանքները, որ ընկերությունները պահպանեն սոցիալական պատասխանատվությունը և չառաջանա անհիմն գնաճ»,- ասված է հայտարարությունում:

Fuel and food stocks in Artsakh are sufficient at the moment
The Artsakh Ministry of Finance and Economy reported that fuel and food stocks in the Republic of Artsakh are currently sufficient.
"Taking into account the provocative actions of Azerbaijan and the challenges related to food self-sufficiency, the relevant structures are constantly dealing with food security issues and monitoring the food supply process.
State-authorized bodies are coordinating the work so that companies maintain social responsibility and prevent excessive inflation," the statement said.