Արցախի օդնավակայանը չի գործում, միջպետական ուղևորափոխադրումներ չեն կատարվում
Արցախը Հայաստանին կապող միակ երթուղին Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով արդեն երկրորդ օրն է՝ չեն կայանում միջպետական ուղևորափոխադրումները: Այս մասին հայտնում է Արցախի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը։
Նշվում է, որ բազմաթիվ քաղաքացիներ գնված տոմսեր ունեն դեպի Երևան, Հայաստանի այլ մարզեր: Ստեփանակերտ-Երևան իրականացվող կանոնավոր ուղեվորափոխադրումների խափանման հետևանքով ճանապարհին մնացած շուրջ 100 ուղևորի Արցախի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը` Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի հետ համատեղ, ժամանակավոր տեղավորել են Ստեփանակերտի և Գորիսի հյուրանոցներում ու հյուրատներում։
Ադրբեջանական շրջափակման պատճառով քաղաքացիներից շատերը, այդ թվում՝ անհապաղ բուժօգնության կարիք ունեցող հիվանդները, չեն կարողացել հասնել Զվարթնոց միջազգային օդանավակայան՝ արտերկիր մեկնելու նպատակով: Միջազգային թռիչքները շարունակվում են իրականացվել առանց Արցախի քաղաքացիների: Արցախի Հանրապետության միակ օդնավակայանը նույնպես չի գործում ադրբեջանական սպառնալիքների պատճառով:

The airport of Artsakh does not operate; interstate passenger transportation is not carried out
The Ministry of Territorial Administration and Infrastructures of Artsakh reported that due to Azerbaijan's blocking off the only route connecting Artsakh to Armenia, interstate passenger transportation had been suspended for the second day.
It is noted that many citizens have purchased tickets to Yerevan and other regions of Armenia. The Ministry of Territorial Administration and Infrastructures of Artsakh, together with the Stepanakert Municipality, temporarily accommodated about 100 passengers who remained on the road due to the disruption of Stepanakert-Yerevan regular passenger transportation in Stepanakert and Goris hotels and guesthouses.
Due to the Azerbaijani blockade, many citizens, including patients needing immediate medical care, could not reach Zvartnots International Airport to travel abroad. International flights continue to be carried out without Artsakh citizens. The only airport of the Republic of Artsakh is also not functioning due to Azerbaijani threats.