Անհանգստացնող է, որ դեղամիջոցների մատակարարումը դարձել է անհնարին. ԱՀ առողջապահության նախարարություն
Արցախի առողջապահության նախարարությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ անդրադառնալով Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին։
«Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի արգելափակման հետևանքով առողջական ծանր խնդիրներ ունեցող Արցախի քաղաքացիների տեղափոխումը Երևան շարունակում է անհնար մնալ:
ԱՀ առողջապահության նախարարությունը գործադրում է հնարավոր բոլոր ջանքերը նրանց մասնագիտական օգնություն ցուցաբերելու ուղղությամբ՝ կապ պահպանելով նաև Երևանի մասնագետների հետ:
Ներկա պահին առաջին օգնության համար անհրաժեշտ դեղերի և բժշկական պարագաների պակաս չկա: Այդուհանդերձ, անհանգստացնող է, որ դեղամիջոցների մատակարարումը դարձել է անհնարին»,- ասված է հայտարարության մեջ:

It is worrying that the supply of medicines has become impossible. Ministry of Health of the Republic of Artsakh
The Artsakh Ministry of Health made a statement addressing the humanitarian crisis created due to the closure of the Lachin Corridor.
"As a result of the blocking of the road connecting Armenia by Azerbaijan, the transfer of Artsakh citizens with serious health problems to Yerevan remains impossible.
The Ministry of Health of the Republic of Artsakh is making all possible efforts to provide them with professional assistance, keeping in touch with Yerevan specialists.
There is currently no shortage of medicines and medical supplies for first aid. However, it is disturbing that the supply of drugs has become impossible," the statement said.