Արցախում ժամանակավորապես կդադարեցվի գազով ջեռուցվող ուսումնական հաստատությունների աշխատանքը
Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտնել է, որ վաղվանից ժամանակավորապես կդադարեցվի գազով ջեռուցվող ուսումնական հաստատությունների աշխատանքը` էլեկտրաէներգիա խնայելու նպատակով։
«Արդեն մի քանի օր է գտնվում ենք ճգնաժամի մեջ, նման իրավիճակ հարևան պետությունն է ստեղծել՝ ճանապարհը փակելով։ Այսօր դադարեցրել են գազի մատակարարումը, ուստի պետք է խնայողաբար մոտենանք էներգիայի ծախսերին։ Մենք պատրաստ ենք պայքարել՝ ցույց տալով, թե ով է արցախցին։ Ստիպված ենք լինելու ժամանակավորապես դադարեցնել գազով ջեռուցվող ուսումնական հաստատությունների աշխատանքը»,- նշել է Վարդանյանը։
Նա հավելել է, որ հստակ չէ, թե որքան կտևի այս իրավիճակը․ «Թող ամբողջ աշխարհը տեսնի, որ ադրբեջանցիների հետ անհնարին է հարաբերություններ ունենալը, թող ամբողջ աշխարհը տեսնի նրանց դեմքը»։

In Artsakh, the work of gas-heated educational institutions will be temporarily suspended
Artsakh State Minister Ruben Vardanyan announced on Facebook that the work of gas-heated educational institutions would be temporarily stopped tomorrow to save electricity.
"We have been in a crisis for several days; the neighboring state created such a situation by blocking the road. The gas supply was stopped today, so we should approach the energy costs sparingly. We are ready to fight, showing who an Artsakh citizen is. We will be forced to stop the work of gas-heated educational institutions temporarily," said Vardanyan.
He added that it needs to be clarified how long this situation will last. "Let the whole world see that it is impossible to have relations with Azerbaijanis; let the whole world see their faces."