Սա Բաքվի ցեղասպան քաղաքականության հերթական դրսևորումն է. ԱՀ ԱԳՆ-ի հայտարարությունը
Ադրբեջանն այսօր կրկին անգամ դիմել է սադրիչ գործողությունների՝ Շուշիի հատվածում փակելով Գորիս-Ստեփանակերտ մայրուղին։
Սա Բաքվի ցեղասպան քաղաքականության հերթական դրսևորումն է, ապակառուցողական և հանցավոր գործողություն՝ ուղղված Արցախի ժողովրդի ահաբեկմանը, տարածաշրջանում անկայունության մթնոլորտի ձևավորմանը և ռուսական խաղաղապահ առաքելության գործունեության խոչընդոտմանը։
Ինչպես միշտ, Ադրբեջանը բացարձակ անհարգալից և անհետևողական վերաբերմունք է ցուցաբերում 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ ստանձնած իր պարտավորությունների նկատմամբ, մասնավորապես՝ չի երաշխավորում Լաչինի միջանցքով քաղաքացիների, տրանսպորտային միջոցների և բեռների՝ երկու ուղղություններով տեղաշարժի անվտանգությունը։
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը խստիվ դատապարտում է պաշտոնական Բաքվի նման պահվածքը և կոչ անում միջազգային հանրությանը գործուն քայլեր ձեռնարկել՝ Արցախի ինքնիշխան տարածքների նկատմամբ Ադրբեջանի նկրտումներին վերջ դնելու և արցախահայության հիմնարար իրավունքների իրացման համար պայմաններ ապահովելու ուղղությամբ։

This is another manifestation of Baku's genocidal polic; statement of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh
Today, Azerbaijan again resorted to provocative actions, closing the Goris-Stepanakert highway in the Shushi section.
This is another manifestation of Baku's genocidal policy, a destructive and criminal act aimed at terrorizing the people of Artsakh, creating an atmosphere of instability in the region and hindering the activities of the Russian peacekeeping mission.
As always, Azerbaijan shows absolute disrespect and an inconsistent attitude towards its obligations assumed by the tripartite statement of November 9, 2020; in particular, it does not guarantee the safety of the movement of citizens, vehicles, and cargo in both directions through the Lachin Corridor.
The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh strongly condemns such behavior of official Baku and calls on the international community to take active steps to put an end to Azerbaijan's ambitions towards the sovereign territories of Artsakh and to provide conditions for the realization of the fundamental rights of Artsakh Armenians.