Ճանապարհը բացելու նպատակով ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ են վարվում. շտաբ
Ավելի քան երկու ժամ է շարունակում է փակ մնալ Արցախ-Հայաստան միակ մայրուղին: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, Շուշիի հատվածում քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ բնապահպանական կեղծ պատճառաբանությամբ փակել են մայրուղին:
Ճանապարհը բացելու նպատակով ադրբեջանական կողմի հետ Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատուները շարունակում են ակտիվ բանակցություններ վարել: Խնդրի հնարավորինս արագ կարգավորման ուղղությամբ Արցախի լիազոր պետական մարմինները օպերատիվ կապի մեջ են խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ:

Negotiations are underway with the Azerbaijani side to open the road. headquarters
The headquarters of Artsakh spread a message that it has been more than 2 hours since the only Artsakh-Armenia highway was closed.
As we reported earlier, a group of Azerbaijanis in civilian clothes blocked the highway in the Shushi section with a fake environmental excuse.
To open the road, the officials of the Russian peacekeeping troops stationed in Artsakh continue to conduct active negotiations with the Azerbaijani side. To settle the problem as quickly as possible, the authorized state bodies of Artsakh are in operational contact with the command of the peacekeeping troops.