Ճանապարհը բացելու նպատակով ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ են վարվում. շտաբ
Ավելի քան երկու ժամ է շարունակում է փակ մնալ Արցախ-Հայաստան միակ մայրուղին: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, Շուշիի հատվածում քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ բնապահպանական կեղծ պատճառաբանությամբ փակել են մայրուղին:
Ճանապարհը բացելու նպատակով ադրբեջանական կողմի հետ Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատուները շարունակում են ակտիվ բանակցություններ վարել: Խնդրի հնարավորինս արագ կարգավորման ուղղությամբ Արցախի լիազոր պետական մարմինները օպերատիվ կապի մեջ են խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ:

Ведутся переговоры с азербайджанской стороной об открытии дороги. Инфоштаб Арцаха
Единственная магистраль Арцах-Армения остается закрытой уже более двух часов. Об этом сообщил информационный штаб Арцаха.
Как сообщалось ранее , группа азербайджанцев в штатском перекрыла трассу на участке Шуши по ложным экологическим причинам.
С целью открытия дороги официальные лица дислоцированных в Арцахе российских миротворческих сил продолжают вести активные переговоры с азербайджанской стороной. В целях скорейшего решения проблемы уполномоченные государственные органы Арцаха находятся в оперативной связи с командованием миротворческих сил.