Ներկա ճգնաժամային իրավիճակը և մարտահրավերները պահանջում են կառավարման նոր մոտեցումներ. Վարդանյանը հանդիպել է նախարարների հետ
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր հանդիպում է ունեցել իր համակարգման ոլորտում գտնվող նախարարների հետ:
Պետնախարարն անդրադարձել է պետական կառավարման համակարգի գործունեության սկզբունքներին՝ նշելով, որ ներկա ճգնաժամային իրավիճակը և մարտահրավերները պահանջում են կառավարման նոր մոտեցումներ:
Նա տեղեկացրել է, որ Արցախի Հանրապետության նախագահի հետ պայմանավորվածության համաձայն՝ պետական նախարարի համակարգման ոլորտում գտնվող բոլոր նախարարները դադարեցնում են պաշտոնավարումը: Նրանցից չորսը շարունակելու են պաշտոնավարել որպես նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար, իսկ հինգը՝ ազատվում են աշխատանքից, որոնց լիազորությունները ժամանակավորապես կատարելու են նախարարների տեղակալները:
Պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր նախարարներին՝ իրենց գործունեության համար: Նա հատկապես գնահատելի է համարել այն նախարարների աշխատանքը, ովքեր պաշտոններն ստանձնել են անմիջապես պատերազմից հետո՝ փորձելով հաղթահարել հետպատերազմական փուլը և նշել է, որ նրանց փորձն ու գիտելիքներն օգտակար կլինեն Արցախի զարգացման համար:
Հանդիպումից հետո Ռուբեն Վարդանյանը նաև քննարկում է ունեցել նախարարների ժամանակավոր պաշտոնակատարների հետ՝ հորդորելով նրանց ամենայն պատասխանատվությամբ մոտենալ իրենց աշխատանքներին և ողջ ծավալով իրականացնել պարտականությունները:

The current crisis and challenges require new management approaches. Vardanyan met with ministers
Artsakh Republic State Minister Ruben Vardanyan met with the ministers in his coordination field today.
The Minister of State referred to the principles of the state administration system, noting that the current crisis and challenges require new management approaches.
He informed that according to the agreement with the President of the Republic of Artsakh, all ministers, in coordination with the Minister of State, cease their tenure. Four will continue to serve as acting ministers, and five will be dismissed, whose powers will be temporarily fulfilled by deputy ministers.
State Minister Ruben Vardanyan thanked all the ministers for their activities. He particularly appreciated the work of the ministers who took office immediately after the war, trying to overcome the post-war phase, and noted that their experience and knowledge would be helpful in the development of Artsakh.
After the meeting, Ruben Vardanyan also discussed with the acting ministers, urging them to approach their work responsibly and fulfill their duties to the full extent.