Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն կրկին կրակել է գյուղատնտեսական իրականացնող արցախցիների ուղղությամբ
Արցախի ՆԳՆ-ից տեղեկացնում են, որ նոյեմբերի 22-ին ժամը 14:30-ին Ասկերանի շրջան Սարուշեն համայնքի ղեկավարը ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի Կարմիր Շուկայի բաժանմունք է դիմել այն մասին, որ Մաճկալաշեն գյուղի վարչական տարածքում գտնվող Ամարասի հովտում՝ Սարուշեն համայնքին պատկանող գյուղատնտեսական հողատարածքներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական բանակի մարտական հենակետերից հրաձգային տարբեր տեսակի զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակվել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքը:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ նոյեմբերի 21-ին ժամը 11:00-ի սահմաններում ևս նույն վայրում աշխատող խաղաղ բնակիչների ուղղությամբ հակառակորդը կրակ է բացել՝ խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը:

The Azerbaijani Armed Forces fired again, this time at agricultural workers in Artsakh.
According to the Artsakh Ministry of Internal Affairs, on November 22 at 14:30, the head of the Askerani district Sarushen community applied to the Red Market department of the Martuni district police department about the Sarushen community's agricultural land in the Amarasi valley in the administrative area of Machkalashen village. While working, several shots were fired from various rifle weapons from the Azerbaijani army's combat bases, causing the agricultural work to be halted.
It is worth noting that yesterday, November 21, around 11:00 am, the enemy opened fire at civilians working in the same place, violating the ceasefire regime.
No civilians were injured.
The Martuni regional department of the police collected the facts and transferred them to the peacekeeping troops.