ԱՀ ոստիկանությունը հայտնում է շաբաթվա ընթացքում սահմանային 3 միջադեպի մասին
Արցախի ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից հայտնում են, որ նոյեմբերի 14-21-ն ընկած ժամանակահատվածում ոստիկանության կենտրոնական ու տարածքային ստորաբաժանումները շարունակել են ուժեղացված ռեժիմով ծառայությունը։ Անցած շաբաթվա ընթացքում հերթապահ մասերում հանցագործությունների, իրավախախտումների և պատահարների վերաբերյալ գրանցվել է 93 հաղորդում, որից 66-ը հանցագործության մասին է, դրանցից 62-ն արդեն բացահայտվել և քննության փուլում է:
Բացահայտվել է խարդախության, հափշտակության, խուլիգանության և բնակարանային գողության մեկական դեպքեր, անձնական ունեցվածքի գողության 2 դեպք, ինչպես նաև վիճաբանության և դրանց հետևանքով միմյանց մարմնական վնասվածք հասցնելու վերաբերյալ գրանցված 12 դեպքից 10-ը: Անբացահայտ է մնացել համակարգչային հանցագործություն բնութագրմամբ 2 դեպք:
Շրջակա միջավայրի պահպանության և ապօրինի անտառահատումների դեմ քրեաիրավական պայքարի արդյունքում բացահայտվել է ապօրինի ծառահատման 2 դեպք:
Մեկ շաբաթվա ընթացքում բացահայտվել է նախկինում կատարված 2 հանցագործություն:
Քրեական հետախուզության վարչության և տարածքային ստորաբաժանումների ծառայողների համատեղ իրականացված օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել է շրջանառությունն արգելված թմրամիջոցների 11 դեպք:
Բնակչության հետ տարված պրոֆիլակտիկ-բացատրական աշխատանքների արդյունքում՝ տարբեր տեսակի ու տրամաչափի ռազմամթերք կամովին հանձելու նպատակով ոստիկանություն է դիմել 5 քաղաքացի:
Շաբաթվա ընթացքում սահմանային 3 միջադեպ է գրանցվել Մարտունու շրջանում (Ամարասի հովիտ, Ավդուռ և Մաճկալաշեն գյուղերի վարչական տարածք):
Նոյեմբերի 16-ին, 18-ին և 19-ին դաշտավայրերին հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացվել գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող խաղաղ բնակիչների ուղղությամբ։ Տեղեկությունները տրամադրվել են ռուսական խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատուներին:
Ճանապարհային ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում գրանցված հաղորդումների տվյալներով, 7 օրվա ընթացքում գրանցվել է ճանապարհատրանսպորտային 16 պատահար, որից 10-ը՝ նյութական վնասով, 6-ը՝ մարմնական: Տրանսպորտային պատահարներից բուժհաստատություն է դիմել 7 քաղաքացի:
Ճանապարհապարեկային ծառայողների կողմից բացահայտվել է առանց վարորդական վկայականի տրանսպորտային միջոց շահագործելու 53 դեպք, 27 վարորդ եղել է անսթափ վիճակում, 262-ը գերազանցել են սահմանված արագությունը:

Republic of Artsakh police reported 3 border incidents during the week
The police of the Ministry of Internal Affairs of Artsakh informs that in the period between November 14-21, the central and regional units of the police continued to serve in an enhanced mode. During the past week, 93 reports of crimes, offenses, and accidents were registered in the duty units, of which 66 were crimes, and 62 have already been identified and are under investigation.
One case of fraud, robbery, hooliganism, and burglary, 2 cases of theft of personal property, and 10 out of 12 cases of physical injury to each other were discovered. 2 instances of computer crime remained undetected.
As a result of environmental protection and criminal legal fight against illegal logging, 2 cases were revealed.
In one week, 2 previous crimes were revealed.
As a result of operative investigative measures carried out jointly by the officers of the Criminal Investigation Department and territorial divisions, 11 cases of prohibited drugs were revealed.
As a result of prophylactic and explanatory work with the population, 5 citizens applied to the police to voluntarily hand over ammunition of different types and calibers.
During the week, 3 border incidents were registered in the Martuni region (Amara's valley, administrative area of ​​Avdur and Machkalashen villages).
On November 16, 18, and 19, fire was opened from the Azerbaijani combat positions near the plains from small arms in the direction of the civilians doing agricultural work. The information was provided to the officers of the Russian peacekeeping troops.
According to the reports registered in the operational management center of the traffic police, 16 traffic accidents were recorded within 7 days, 10 of which caused material damage and 6 caused physical injury. 7 citizens applied to the medical facility due to transport accidents.
Traffic officials revealed 53 cases of vehicles operating without a driver's license; 27 drivers were intoxicated, and 262 exceeded the set speed limit.