Ադրբեջանցիները կրակել են Արցախի Հացի գյուղի դաշտում աշխատող քաղաքացու ուղղությամբ.
Նոյեմբերի 18-ին ժամը 12:15-ին Հացի գյուղի 43-ամյա բնակիչ Իգոր Աբրահամյանը ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժին է դիմել  այն մասին, որ Հացի գյուղի վարչական տարածքի «Կաղնուն տակ» կոչվող տեղամասում «Բելառուս» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքից հրաձգային զինատեսակներից կրակ է արձակվել իր ուղղությամբ։
Հրադադարի ռեժիմի խախտման պատճառով աշխատանքները դադարեցվել է։
Վնասվել է տրակտորի անվաթևը և անվասկավառակը։
Քաղաքացիական անձանց շրջանում տուժածներ չկան։
Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժինը։ Նյութեր են նախապատրաստվում ռուսական խաղաղապահ զորակազմին ներկայացնելու համար։

«43-летний житель села Хаци Игорь Абрамян 18 ноября в 12:15 обратился в Мартунинский районный отдел полиции с сообщением о том, что при проведении сельскохозяйственных работ на тракторе марки «Беларусь» на участке «Кахнун так» административной территории села Хаци с прилегающей боевой позиции азербайджанских ВС из стрелкового оружия были произведены выстрелы», - говорится в сообщении Министерства внутренних дел Арцаха.
Из-за нарушения режима прекращения огня сельскохозяйственные работы были прекращены.
Повреждены крыло и колесо трактора, пострадавших среди граждан нет.
Готовятся материалы для представления их российскому миротворческому контингенту, говорится в сообщении МВД Арцаха.