Ադրբեջանական դիրքից կրակ է արձակվել Սարուշենում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող անձանց ուղղությամբ
Ադրբեջանական մարտական դիրքից կրակ է արձակվել գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը։
Նշվում է, որ նոյեմբերի 16-ին ժամը 14:30-ին, Ասկերանի շրջանի Սարուշեն գյուղի 36-ամյա բնակիչը ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի Կարմիր շուկայի բաժանմունք է դիմել այն մասին, որ ժամը 11:40-ի սահմաններում Ամարասի հովտում գտնվող Ասկերանի շրջանի Սարուշեն համայնքին պատկանող գյուղատնտեսական հողատարածքներում աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական բանակի ծառայողները հարակից մարտական դիրքից հրաձգային տարբեր զինատեսակներից անկանոն կրակ են բացել դաշտում աշխատող քաղաքացիների ուղղությամբ։
Հրադադարի ռեժիմի խախտման պատճառով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները: Քաղաքացիական անձանց շրջանում տուժածներ չկան։
Դեպքի մասին ոստիկանությունը տեղեկացրել և համապատասխան նյութեր է տրամադրել ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։ Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժինը։

A fire shot from the Azerbaijani position was directed at agricultural workers in Sarushen.
The police of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Artsakh reported that a fire shot from the Azerbaijani position was directed at agricultural workers in Sarushen.
It is noted that on November 16 at 2:30 p.m., a 36-year-old resident of Sarushen village of Askerani region appealed to the Red Market Department of the Martunu district police department that Around 11:40 a.m. in Amaras Valley while carrying out work in the agricultural lands belonging to the Sarushen community of Askerani region, the Azerbaijani army officers fired irregularly at the citizens working in the field from a nearby combat position.
Agricultural work was stopped due to the violation of the ceasefire regime. There were no casualties among civilians.
The police informed the Russian peacekeeping troops about the incident and provided relevant materials. The Martuni regional department of the police is engaged in the inspection.