Հափշտակություն` համակարգչային տեխնիկայի օգտագործմամբ
Նոյեմբերի 14-ին ոստիկանության տնտեսական և կոռուպցիոն հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչություն է ստացվել`Մարտակերտի շրջանի Հաթերք գյուղի 41-ամյա բնակիչ Ա. Գ.-ի դիմումն այն մասին, որ նոյեմբերի 2-4-ն ընկած ժամանակահատվածում, անհայտ անձը համացանցով` համակարգչային տեխնիկայի օգտագործմամբ, իր և 36-ամյա կնոջ՝ Ռ.Գ.-ի անվամբ «Արցախբանկ» ՓԲ ընկերությունում բացված քարտային հաշիվներից, առանց իրենց իմացության ընդհանուր՝ 575.000 ՀՀ դրամ է փոխանցել Ա. Գ.-ի անձնական տվյալներով նույնականացված «Adjarabet» բուքմեյքերական ընկերության խաղային հաշվին։
Նույն խաղային հաշվից կանխիկացնելու եղանակով գումարը հափշտակվել է, որի արդյունքում ամուսիններին պատճառվել է խոշոր չափի գույքային վնաս: Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության տնտեսական և կոռուպցիոն հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչությունը։ ՏԿՀԴՊ վարչությունը ևս մեկ անգամ հորդորում և զգուշացնում է քաղաքացիներին. Կիբերհանցագործություններից ապահովագրելու նպատակով`գաղտնի պահել բանկային քարտի ծածկագիրը, համակարգչային տիրույթում ցուցաբերել զգոնություն։

Fraud using computer technology
On November 14, the Department of Combating Economic and Corruption Crimes of the Police received the application of A. G., a 41-year-old resident of Haterk village, Martakert region, that during the period between November 2-4, an unknown person used computer equipment and transferred a total of 575,000 AMD from the card accounts opened in "Artsakhbank" PB company in the name of RG, a 36-year-old woman, without their knowledge, to the gaming account of the "Adjarabet" bookmaking company identified by RG's data.
The money was stolen from the same gambling account, as a result of which the spouses suffered a large amount of property damage. The department for combating economic and corruption crimes of the police is engaged in the inspection. The FAECC department once again urges and warns the citizens. To insure against cybercrimes, keep the bank card code secret and exercise vigilance in the computer domain.