Ադրբեջանական զինուժը Խրամորթի ուղղությամբ կրակ է բացել խաղաղ բնակիչների ուղղությամբ. տուժել է մեկ քաղաքացի
Նոյեմբերի 12-ին, ժամը 18:00-ի սահմաներում, ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Խրամորթ գյուղի վարչական տարածքում ադրբեջանական մարտական դիրքից հրաձգային զինատեսակներից կրակոցներ են արձակվել դաշտում տրակտորով աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ:
Դեպքի վայր մեկնած շրջանային բաժնի ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 16:30-իսահմաններում, Խրամորթ գյուղի բնակիչներ` 27-ամյա Ս.Վանյանը և 45-ամյա Ա. Հայրապետյանը նշված գյուղի վարչական տարածքի «100 հեկտար» կոչվող տեղանքում, «Տ-150» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, մերձակա տարածքում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքից նրանց ուղղությամբ կրակ է արձակվել։
Կրակոցներից ջարդվել է տրակտորի դիմային և հետևի հողմապակիները։ Ջարդված դիմապակու կտորները դիպչել են Ա. Հայրապետյանի դեմքին`պատճառելով մարմնական վնասվածքներ: Վերջինս տեղափոխվել է Հանրապետական բժշկական կենտրոն։ Նյութերը տրամադրվել են ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։ Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժինը։

Вооруженные силы Азербайджана открыли огонь по мирным жителям в направлении села Храморт, один гражданин получил ранения
12 ноября около 18:00 в Аскеранский райотдел полиции поступило сообщение о том, что в административном районе села Храморт с азербайджанской боевой позиции велись выстрелы из стрелкового оружия по гражданским лицам, работавшим в поле на тракторе.
Выехавшие на место сотрудники райотдела установили, что в тот же день около 16:30 жители села Храморт - 27-летний С. Ванян  и 45-летний А. Айрапетян выполняли сельскохозяйственные работы на тракторе «Т-150» на участке под названием «100 га» административного района указанного села, когда в их сторону был открыт огонь с азербайджанской боевой позиции, расположенной в близлежащем районе.
Выстрелами были разбиты лобовое и заднее стекла трактора. Осколки разбитого лобового стекла попали в А. Айрапетяна, нанеся телесные повреждения. Последний был переведен в Республиканский медицинский центр. Материалы были предоставлены российским миротворческим войскам. Проверкой занимается Аскеранский райотдел полиции.