Կարմիր գյուղում ականի պայթյունից մեկ քաղաքացի վիրավորվում է ստացել
Նոյեմբերի 5-ին ՆԳՆ ԱԻ  պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում հաղորդում է ստացվել, Ասկերանի շրջանի Կարմիր գյուղի վարչական տարածքում տեղի ունեցած ականի պայթյունի և քաղաքացիական անձանց շրջանում մեկ հոգու վիրավորվելու մասին։
Դեպքի վայր մեկնած փրկարարական ու շտապ բժշկական օգնության հերթապահ օպերատիվ խմբերը տուժած քաղաքացուն տեղափոխել են հանրապետական բժշկական կենտրոն։
Ժամը 16:30-ին, ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ոստիկանությանը հաղորդել են, որ ձախ ոտնաթաթի ականապայթյունային անդամահատում, ձախ ձեռքի 2-րդ մատի բաց կոտրվածքով իրենց մոտ է ընդունվել Մարտունու շրջանի Բերդաշեն համայնքի 32-ամյա բնակիչ Ս.Ազարյանը (նա աշխատւմ է Ասկերանի շրջանի Կարմիր գյուղում)։
Բուժհաստատություն մեկնած ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ այսօր ժամը 13:00-ի սահմաններում Ս. Ազարյանն աշխատանքի բերումով գտնվելով Ասկերանի շրջանի Կարմիր գյուղի վարչական տարածքի «Ղումատեղ» կոչվող տեղանքում, արոտավայրում պայթել է ականի վրա, ինչի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն:

5 ноября в оперативный штаб Государственной службы МВД поступило сообщение о взрыве мины в административном районе села Кармир Аскеранского района и ранении одного мирного жителя.
Выехавшие на место происшествия оперативные группы спасателей и скорой медицинской помощи доставили пострадавшего гражданина в республиканский медицинский центр.
В 16:30 из ЗАО «Республиканский медицинский центр» Минздрава сообщили в полицию, что к ним поступил 32-летний житель общины Бердашен Мартунинского района С. Азарян с ампутацией левой стопы и открытым переломом 2-го пальца левой руки , он работал в селе Кармир Аскеранского района.
Сотрудники полиции, выехавшие в медучреждение, выяснили, что сегодня около 13:00 С. Азарян находился на работе в местности под названием «Гуматег» административного района села Кармир Аскеранского района, когда на пастбище взорвалась мина, в результате чего он с телесными повреждениями был доставлен в медпункт.