Ռուբեն Վարդանյանը` Արցախի պետական նախարար
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 4-ին ստորագրել է հրամանագիր Արտակ Արտյոմի Բեգլարյանին պետական նախարարի պաշտոնից ազատելու մասին:
Պետական նախարար է նշանակվել Ռուբեն Կառլենի Վարդանյանը:
Երկրի ղեկավարի մեկ այլ հրամանագրով` փոփոխություն է կատարվել «Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի կողմից նախարարների գործունեության համակարգման մասին» ԱՀ Նախագահի հրամանագրում, համաձայն որի՝ պետական նախարարը համակարգելու է հետևյալ նախարարների գործունեությունը՝
1) առողջապահության նախարար.
2) արդարադատության նախարար.
3) արտաքին գործերի նախարար.
4) գյուղատնտեսության նախարար.
5) կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար.
6) սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարար.
7) տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար.
8) քաղաքաշինության նախարար.
9) ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար:
Նախագահի նույն օրվա մեկ այլ հրամանագրով՝ փոփոխություններ և լրացումներ են կատարվել «Արցախի Հանրապետության կառավարության և պետական կառավարման այլ մարմինների գործունեության կազմակերպման կարգը սահմանելու մասին»  ԱՀ Նախագահի հրամանագրում, համաձայն որի՝ պետական նախարարին վերապահված են նաև Արցախի Հանրապետության պետական կառավարման հետևյալ մարմինների ղեկավարների գործունեության համակարգման գործառույթներ՝

4 ноября президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ об освобождении Артака Артеми Бегларяна с поста государственного министра.
Рубен Карлени Варданян был назначен государственным министром.
Другим указом главы государства внесено изменение в указ Президента Республики Арцах «О координации деятельности министров государственным министром Республики Арцах», согласно которому государственный министр будет координировать деятельность следующих министров:
1) министра здравоохранения.
2) министра юстиции.
3) министра иностранных дел.
4) министра сельского хозяйства.
5) министра образования, науки, культуры и спорта.
6) министра социального развития и миграции.
7) министра территориального управления и инфраструктур.
8) министра градостроительства.
9) министра финансов и экономики.
Другим указом Президента от того же дня внесены изменения и дополнения в Указ Президента Республики Арцаха «Об установлении порядка организации деятельности правительства Республики Арцах и других органов государственного управления». , согласно которому на государственного министра также возлагаются функции по координации деятельности руководителей следующих органов государственного управления Республики Арцах: