Ռուբեն Վարդանյանը` Արցախի պետական նախարար
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 4-ին ստորագրել է հրամանագիր Արտակ Արտյոմի Բեգլարյանին պետական նախարարի պաշտոնից ազատելու մասին:
Պետական նախարար է նշանակվել Ռուբեն Կառլենի Վարդանյանը:
Երկրի ղեկավարի մեկ այլ հրամանագրով` փոփոխություն է կատարվել «Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի կողմից նախարարների գործունեության համակարգման մասին» ԱՀ Նախագահի հրամանագրում, համաձայն որի՝ պետական նախարարը համակարգելու է հետևյալ նախարարների գործունեությունը՝
1) առողջապահության նախարար.
2) արդարադատության նախարար.
3) արտաքին գործերի նախարար.
4) գյուղատնտեսության նախարար.
5) կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար.
6) սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարար.
7) տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար.
8) քաղաքաշինության նախարար.
9) ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար:
Նախագահի նույն օրվա մեկ այլ հրամանագրով՝ փոփոխություններ և լրացումներ են կատարվել «Արցախի Հանրապետության կառավարության և պետական կառավարման այլ մարմինների գործունեության կազմակերպման կարգը սահմանելու մասին»  ԱՀ Նախագահի հրամանագրում, համաձայն որի՝ պետական նախարարին վերապահված են նաև Արցախի Հանրապետության պետական կառավարման հետևյալ մարմինների ղեկավարների գործունեության համակարգման գործառույթներ՝

Ruben Vardanyan, State Minister of Artsakh
On November 4, the President of the Republic of Artsakh, Arayik Harutyunyan, signed a decree on the dismissal of Artak Artyom Beglaryan from the post of State Minister.
Ruben Karlen Vardanyan was appointed State Minister.
By another decree of the head of state, an amendment was made to the order of the President of the Republic of Armenia "On the coordination of the activities of ministers by the state minister of the Republic of Artsakh," according to which the state minister will coordinate the activities of the following ministers:
1) Minister of Health.
2) Minister of Justice.
3) Minister of Foreign Affairs.
4) Minister of Agriculture.
5) Minister of Education, Science, Culture, and Sports.
6) Minister of Social Development and Migration.
7) Minister of Territorial Administration and Infrastructures.
8) Minister of Urban Development.
9) Minister of Finance and Economy.
By another decree of the President of the same day, amendments and additions were made to the Decree of the President of the Republic of Armenia "On establishing the procedure for organizing the activities of the Government of the Republic of Artsakh and other state administration bodies," according to which the Minister of State is also entrusted with the functions of coordinating the activities of the heads of the following state administration bodies of the Republic of Artsakh: