Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները պայթյուն լինելու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում. Արցախի ԱԱԾ
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն օգտագործելով Արցախի քաղաքացիների «Ֆեյսբուք»-յան էջեր Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում պայթյուն լինելու վերաբերյալ կեղծ հաղորդագրություններ ու լուրեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Ազգային անվտանգության ծառայությունից:
«Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն օգտագործելով Արցախի քաղաքացիների «Ֆեյսբուք»-յան էջեր Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում պայթյուն լինելու վերաբերյալ կեղծ հաղորդագրություններ ու լուրեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի, չպատասխանել և չտարածել նման հաղորդագրություններ: ԱՀ ԱԱԾ-ն լիովին վերահսկում է իրավիճակը հանրապետության տարածքում:
Կասկածելի բովանդակությամբ հաղորդագրություններ ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26», – հայտնում են ԱԱԾ-ից:

Azerbaijani special services are spreading false news about the explosion. NSS of Artsakh
The National Security Service of Artsakh reported that the National Security Service of the Republic of Artsakh, pursuing the implementation of the functions and powers assigned to it by the legislation in the field of information security, informs that the Azerbaijani special services are using the Facebook pages of Artsakh citizens to spread false messages and news about the explosion in Stepanakert's Revival Square, with the aim of spread panic among the population.
The National Security Service states, "We urge you not to fall for fake news.
The National Security Service of the Republic of Artsakh, pursuing the implementation of the functions and powers assigned to it by the legislation in the field of information security, informs that the Azerbaijani special services are using the Facebook pages of Artsakh citizens to spread false messages and news about the explosion in Stepanakert's Revival Square, with the aim of spread panic among the population.
We urge you not to fall for fake news, not to respond to it, and not to spread such messages. The National Security Service of the Republic of Armenia thoroughly monitors the situation in the republic's territory.
In case of receiving messages with questionable content, contact the official website of the National Security Service of Artsakh or call the hotline numbers: 047-94-41-26 and 41-26".