Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանի չեմպիոն Էրիկ Առստամյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 22-ին ընդունել է օրերս Իտալիայում կայացած առաջնությունում բռնցքամարտի Եվրոպայի 52կգ քաշային կարգում պատանիների չեմպիոնի տիտղոսը նվաճած Էրիկ Առստամյանին և նրա մարզիչ Նարեկ Աբրահամյանին:
Երկրի ղեկավարը շատ բարձր է գնահատել պատանի բռնցքամարտիկի և մարզչի ունեցած ձեռքբերումը՝ ընդգծելով հատկապես օլիմպիական մարզաձևից հաղթող ճանաչվելու կարևորությունը: Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ մարզական նման հաջողությունները ոչ միայն հպարտության առիթ, այլև սեփական ուժերին հավատալու և առավելագույնին ձգտելու լավագույն օրինակ են։
Հանրապետության նախագահը կրկին հավաստիացրել է, որ տարբեր սպորտաձևերի զարգացման ուղղությամբ Կառավարությունը շարունակելու է մեծ ջանքեր գործադրել, որպեսզի մեր մարզիկների ապագա հաղթանակները ավելի երաշխավորված լինեն:

22 октября Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял Эрика Арстамяна и его тренера Нарека Абрамяна, недавно завоевавших титул чемпиона Европы по боксу среди юниоров в весовой категории до 52 кг на чемпионате, проходившем в Италии.
Глава страны высоко оценил достижение молодого боксера и тренера, подчеркнув важность признания его победителем в олимпийском виде спорта. По словам президента Арутюняна, такие спортивные успехи являются не только предметом гордости, но и лучшим примером веры в свои силы и стремления к максимуму.
Президент Республики еще раз заверил, что Правительство и впредь будет прилагать большие усилия в направлении развития различных видов спорта, чтобы будущие победы наших спортсменов были более гарантированы.