Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել նորաստեղծ հանրային խորհրդի անդամների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել ԱՀ նորաստեղծ հանրային խորհրդի անդամների հետ։
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը Հանրային խորհրդի անդամներին արդյունավետ աշխատանք է մաղթել՝ շեշտելով, որ այն պետք է առաջին հերթին ուղղված լինի պետական կառավարման համակարգի նկատմամբ հանրային վերահսկողության ուժեղացմանն ու հասարակություն-պետություն կապերի խորացմանը։
Հանդիպման ընթացքում հարցուպատասխանի ձևաչափով քննարկվել են Արցախի Հանրապետության շուրջ վերջին ռազմա-քաղաքական զարգացումները, ինչպես նաև սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին և ներքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։

Araik Harutyunyan had a meeting with the members of the newly created public council
The President of the Republic of Artsakh, Arayik Harutyunyan, had a meeting with the members of the newly established Public Council of the Republic of Artsakh.
The Main Information Department of the Office of the President of the Republic of Artsakh reported that the head of the country wished the members of the Public Council an effective work, stressing that it should first of all be aimed at strengthening public control over the state administration system and deepening society-state relations.
During the meeting, the latest military-political developments around the Republic of Artsakh, as well as a number of issues related to the socio-economic situation and internal politics, were discussed in a question-and-answer format.