«Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը շնորհավորել է Ռուբեն Վարդանյանին
«Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը շնորհավորել է Ռուբեն Վարդանյանին Արցախի պետական ​​նախարարի պաշտոնի առաջարկն ընդունելու կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի մամուլի ծառայությունը:
«Ռուբեն Վարդանյանը հայ ժողովրդի իրական հայրենասերներից է, ով պրոֆեսիոնալիզմ ու տաղանդ է դրսեւորել թե՛ որպես կայացած գործարար, թե՛ որպես իր ժողովրդի և հայրենիքի խնդիրներից անմասն չմնացող անձնավորություն։
Ռուբեն Վարդանյանի նշանակումը Արցախի պետական ​​նախարարի պաշտոնում մեծ հույս է ներշնչում տարածաշրջանում խաղաղության, զարգացման, բարգավաճման և կայունության համար։ Վստահ եմ, որ դա կօգնի զարգացման և ներդաշնակության նոր փուլ բացել Արցախում։
Ես իմ կողմից կշարունակեմ աջակցել տարածաշրջանին տնտեսական, սոցիալական և մշակութային ոլորտներում և մտադիր եմ շարունակել համատեղ նոր լայնածավալ ծրագրեր իրականացնել Արցախի և նրա բնակիչների բարեկեցության բարձրացման համար», - ասել է Սամվել Կարապետյանը:

Chairman of the "Tashir" group of companies, Samvel Karapetyan congratulated Ruben Vardanyan
The press service of the "Tashir" group of companies reported that Samvel Karapetyan, the president of the "Tashir" group of companies, congratulated Ruben Vardanyan on accepting the offer of the position of Artsakh state minister.
"Ruben Vardanyan is one of the true patriots of the Armenian people, who have shown professionalism and talent both as a successful businessman and as a person who does not remain indifferent to the problems of his people and homeland.
The appointment of Ruben Vardanyan as the Minister of State of Artsakh inspires great hope for peace, development, prosperity, and stability in the region. I am sure it will help open a new stage of development and harmony in Artsakh.
For my part, I will continue to support the region in the economic, social, and cultural spheres, and I intend to continue to implement new large-scale joint projects to increase the well-being of Artsakh and its residents," said Samvel Karapetyan.