Նոյեմբերի սկզբին պաշտոնապես կստանձնեմ Արցախի պետական նախարարի պաշտոնը. Ռուբեն Վարդանյան
Գործարար Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարություն է տարածել և ընդծել, որ նոյեմբերի սկզբին պաշտոնապես կստանձնի Արցախի պետական նախարարի պաշտոնը, իսկ մինչև հոկտեմբերի վերջ կշարունակի թիմի և իրենց ծրագրերի ձևավորմանն ուղղված հանդիպումները։
«Հայաստանի ու Արցախի շուրջ ծավալվող քաղաքական զարգացումները, Արցախի խնդրի լուծման շուրջ սրվող իրավիճակը, որից, առանց չափազանցության, կախված են  և՛ Հայաստանի, և՛ Հայկական աշխարհի ճակատագրերը, ինձ չափազանց մտահոգում են:
Ես գիտակցում եմ, որ այլևս երկար մտածելու ժամանակ չկա, և այս իրավիճակում այլ ճանապարհ չունեմ, քան արցախցիների կողքին գտնվելն ու Արցախի ապագայի նկատմամբ իմ բաժին պատասխանատվությունն ստանձնելը։
Մեկուկես ամսվա ընթացքում Արցախի քաղաքական ու հասարակական գործիչների, տարբեր շրջանների և  սոցիալական տարբեր խմբերի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներն ու շփումներն ինձ համոզեցին, որ մարդիկ աջակցում են Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնում իմ թեկնածությանը և հանձինս ինձ ուզում են տեսնել պատասխանատու առաջնորդի, որն իր շուրջը կհամախմբի բոլոր առողջ ուժերին և կղեկավարի երկիրը ճգնաժամից հանելու իրական աշխատանքները։
Նոյեմբերի սկզբին պաշտոնապես կստանձնեմ Արցախի պետական նախարարի պաշտոնը և այդ ժամանակ կներկայացնեմ մեր ռազմավարական նպատակները, լուծման ենթակա առաջնահերթ խնդիրները, ինչպես նաև կտեղեկացնեմ ձեռնարկվելիք առաջին քայլերի մասին։ Մինչև հոկտեմբերի վերջ կշարունակեմ թիմի և մեր ծրագրերի ձևավորմանն ուղղված հանդիպումները».- ասված է Վարդանյանի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ։

В начале ноября я официально вступлю в должность государственного министра Арцаха. Рубен Варданян
Бизнесмен Рубен Варданян выступил с заявлением и сообщил, что в начале ноября он официально вступит в должность государственного министра Арцаха, а до конца октября продолжит встречи, направленные на формирование команды и их планы.
«Меня очень беспокоят политические события, разворачивающиеся вокруг Армении и Арцаха, обостряющаяся ситуация вокруг решения арцахской проблемы, от которой, без преувеличения, зависят судьбы как Армении, так и всего армянского мира.
Я понимаю, что нет больше времени долго думать, и в этой ситуации у меня нет другого выхода, кроме как встать на сторону народа Арцаха и взять на себя свою долю ответственности за будущее Арцаха.
В течение полутора месяцев встречи и общение с арцахскими политическими и общественными деятелями, представителями разных регионов и разных социальных групп убедили меня в том, что люди поддерживают мою кандидатуру на должность государственного министра Республики Арцах и хотят видеть во мне ответственного лидера, который объединит вокруг себя все здоровые силы и возглавит настоящую работу по выводу страны из кризиса.
В начале ноября я официально вступлю в должность государственного министра Арцаха и тогда же представлю наши стратегические цели, приоритетные вопросы, которые необходимо решить, а также проинформирую о первых шагах, которые необходимо предпринять. До конца октября я продолжу встречи, направленные на формирование команды и наши планы», — говорится в сообщении Варданяна в Facebook