Նախագահ Հարությունյանը հանդիպել է ԱՀ Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի մոտ հոկտեմբերի 17-ին տեղի է ունեցել հանդիպում Արցախի Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների և անցած շաբաթ Երևանում ՀՀ իշխանությունների հետ քննարկումներին մասնակցած պատվիրակության անդամների միջև։
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ներկայացվել են հանդիպումների մանրամասները, նշվել է, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստեղծված իրավիճակում շարունակել քաղաքական խորհրդակցությունները Հայաստանի և Արցախի տարբեր կառույցների միջև։
Նշվում է, որ քննարկումները կշարունակվեն հոկտեմբերի 18-ին հրավիրված Արցախի Հանրապետության կառավարության նիստում և ԱԺ պատգամավորների հետ հանդիպման ընթացքում։

President Harutyunyan met with the representatives of the political forces represented in the National Assembly of the Republic of Armenia.
On October 17, near the President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan, a meeting was held between the representatives of the political forces represented in the National Assembly of Artsakh and members of the delegation that participated in discussions with the RA authorities in Yerevan last week.
As reported by the Main Information Department of the Office of the President of the Republic of Artsakh, the details of the meetings were presented; it was noted that an agreement was reached to continue the political consultations between various structures of Armenia and Artsakh in the current situation.
It is noted that the discussions will continue at the session of the government of the Artsakh Republic convened on October 18 and during the meeting with the members of the National Assembly.