ԱՀ նախագահը Ռուբեն Վարդանյանին առաջարկել է ստանձնել պետնախարարի պաշտոնը
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը տեղեկացրել է, որ Արցախ տեղափոխված ռուսաստանահայ գործարար Ռուբեն Վարդանյանին առաջարկել է ստանձնել ԱՀ պետնախարարի պաշտոնը։
Արայիկ Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Կուզեի ձեզ տեղեկացնել իմ կողմից կայացված շատ կարևոր մի որոշման մասին։
Բարերար, մեծ փորձ ու գիտելիքներ ունեցող հանրային գործիչ Ռուբեն Վարդանյանին, ում Արցախ տեղափոխվելու որոշումն առաջիններից մեկն եմ ողջունել, առաջարկել եմ ստանձնել Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնը՝ պատրաստ լինելով նրան տրամադրել որոշումներ կայացնելու և գործելու լայն լիազորություններ:
Ռուբենի մասին կարելի է երկար գրել, անդրադառնալ նրա համարձակ որոշումներին, նվիրվածությանը Հայրենիքին ու ժողովրդին, բայց այսօր միմիայն գործելու ժամանակն է, ուստի սպասում եմ առաջարկիս վերաբերյալ նրա որոշմանը: Հուսով եմ՝ մեր համագործակցությունը կսկսենք առաջիկա շաբաթներին, որին առնչվող այլ մանրամասների մասին կհայտնեմ հաջորդիվ։
Իհարկե, սա չի նշանակում, որ գործող պետնախարար Արտակ Բեգլարյանի աշխատանքն արդյունավետ չեմ գնահատում, բայց հաշվի առնելով առկա մարտահրավերներն անհրաժեշտ եմ համարում համազգային բոլոր ջանքերի միավորումը»:

The President of Artsakh proposed Ruben Vardanyan take over the post of State Minister
Artsakh President Arayik Harutyunyan informed that Ruben Vardanyan, a Russian-Armenian businessman who moved to Artsakh, was offered to take over the position of State Minister of Artsakh.
Araik Harutyunyan wrote on his Facebook page, "I would like to inform you about a significant decision I made.
I was among the first to welcome Ruben Vardanyan's decision to move to Artsakh. As a philanthropic, highly experienced, and knowledgeable public figure, I offered him to assume the position of State Minister of the Republic of Artsakh, being ready to provide him with broad powers to make decisions and act.
You can write as long as you can about Ruben and talk about his bold decisions and dedication to the Motherland and the people, but today is the time to act, so I await his decision on my proposal. I hope we will start our cooperation in the coming weeks, and I will inform you about other related details later.
Of course, this does not mean that I do not appreciate the work of the current State Minister Artak Beglaryan as effective. Still, considering the existing challenges, I think it is necessary to unite all national efforts."