ԱՀ նախագահը Ռուբեն Վարդանյանին առաջարկել է ստանձնել պետնախարարի պաշտոնը
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը տեղեկացրել է, որ Արցախ տեղափոխված ռուսաստանահայ գործարար Ռուբեն Վարդանյանին առաջարկել է ստանձնել ԱՀ պետնախարարի պաշտոնը։
Արայիկ Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Կուզեի ձեզ տեղեկացնել իմ կողմից կայացված շատ կարևոր մի որոշման մասին։
Բարերար, մեծ փորձ ու գիտելիքներ ունեցող հանրային գործիչ Ռուբեն Վարդանյանին, ում Արցախ տեղափոխվելու որոշումն առաջիններից մեկն եմ ողջունել, առաջարկել եմ ստանձնել Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնը՝ պատրաստ լինելով նրան տրամադրել որոշումներ կայացնելու և գործելու լայն լիազորություններ:
Ռուբենի մասին կարելի է երկար գրել, անդրադառնալ նրա համարձակ որոշումներին, նվիրվածությանը Հայրենիքին ու ժողովրդին, բայց այսօր միմիայն գործելու ժամանակն է, ուստի սպասում եմ առաջարկիս վերաբերյալ նրա որոշմանը: Հուսով եմ՝ մեր համագործակցությունը կսկսենք առաջիկա շաբաթներին, որին առնչվող այլ մանրամասների մասին կհայտնեմ հաջորդիվ։
Իհարկե, սա չի նշանակում, որ գործող պետնախարար Արտակ Բեգլարյանի աշխատանքն արդյունավետ չեմ գնահատում, բայց հաշվի առնելով առկա մարտահրավերներն անհրաժեշտ եմ համարում համազգային բոլոր ջանքերի միավորումը»:

Президент Арцаха предложил Рубену Варданяну занять пост госминистра
Президент Арцаха Араик Арутюнян сообщил, что Рубену Варданяну, российско-армянскому бизнесмену, переехавшему в Арцах, предложено занять должность государственного министра Арцаха.
Об этом на своей странице в Facebook написал Араик Арутюнян.
«Уважаемые соотечественники!
Хотел бы проинформировать вас о моем решении, которое представляет огромную важность.
Я предложил благотворителю, общественному деятелю с большим опытом и знаниями Рубену Варданяну, чьё решение о переезде в Арцах я приветствовал одним из первых, занять должность государственного министра Республики Арцах, и я готов предоставить ему широкие полномочия по принятию решений и их реализации.
О Рубене можно писать долго, рассказывать о его смелых решениях, преданности Родине и народу, но сегодня пришло время действовать, поэтому жду его решения по поводу моего предложения. Надеюсь, наше сотрудничество начнется уже в ближайшие недели, подробности сообщу чуть позже.
Разумеется, это не означает, что я считаю работу действующего государственного министра Артака Бегларяна неэффективной, но, учитывая текущие вызовы, считаю, что необходимо консолидировать общенациональные усилия».
Напомним, что ранее в ответ на запрос Radar Armenia в президиуме Арцаха не опровергли новость о назначении Рубена Варданяна госминистром Армении.