Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները փորձում են Արցախում խուճապ տարածել. ԱՀ ԱԱԾ
Արցախի ԱԱԾ-ն հերքել է ՌԴ խաղաղապահ ուժերի դուրս գալու վերաբերյալ լուրերը, նշելով, որ դրանք տարածում են ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել։
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները զանգահարում են Արցախի պետական կառույցների կայքերում առկա հեռախոսահամարներին և մոտակա օրերին ՌԴ խաղաղապահ ուժերի Արցախից դուրս գալու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։ Առաջիկա օրերին չի բացառվում նաև պետական կառույցների կայքերի վրա հաքերային հարձակումները։
ԱՀ ԱԱԾ-ն համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում հնարավոր զարգացումները կանխարգելելու համար:
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին»,- ասված է ԱՀ ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ։

Azerbaijani special services are trying to spread panic in Artsakh. RA NSS
The National Security Service of Artsakh has denied the news about the withdrawal of the Russian peacekeeping forces, stating that the Azerbaijani special services spread them with the aim of spreading panic.
"The National Security Service of the Republic of Artsakh, pursuing the implementation of the functions and powers assigned to it by the legislation in the field of information security, informs that the Azerbaijani special services are calling the phone numbers available on the websites of Artsakh state structures and are spreading false news about the withdrawal of the Russian peacekeeping forces from Artsakh in the coming days: aiming to spread panic among the population. In the coming days, hacker attacks on the websites of state institutions are also not excluded.
The NSS of the Republic of Artsakh is taking appropriate steps to prevent possible developments.
We urge you not to fall for fake news and follow only the official news," said the message of the National Security Service of Artsakh.