Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները փորձում են Արցախում խուճապ տարածել. ԱՀ ԱԱԾ
Արցախի ԱԱԾ-ն հերքել է ՌԴ խաղաղապահ ուժերի դուրս գալու վերաբերյալ լուրերը, նշելով, որ դրանք տարածում են ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել։
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները զանգահարում են Արցախի պետական կառույցների կայքերում առկա հեռախոսահամարներին և մոտակա օրերին ՌԴ խաղաղապահ ուժերի Արցախից դուրս գալու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։ Առաջիկա օրերին չի բացառվում նաև պետական կառույցների կայքերի վրա հաքերային հարձակումները։
ԱՀ ԱԱԾ-ն համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում հնարավոր զարգացումները կանխարգելելու համար:
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին»,- ասված է ԱՀ ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ։

Служба национальной безопасности Арцаха опровергла новости о выводе российских миротворческих сил, заявив, что они распространяются азербайджанскими спецслужбами с целью распространения паники.
«Служба национальной безопасности Республики Арцах, преследуя реализацию возложенных на нее законодательством функций и полномочий в сфере информационной безопасности, сообщает, что азербайджанские спецслужбы звонят по телефонам, доступным на сайтах государственных органов Арцаха, структур и распространяют ложную информацию о выводе российских миротворческих сил из Арцаха в ближайшие дни: с целью посеять панику среди населения. В ближайшие дни также не исключены хакерские атаки на сайты госучреждений.
СНБ РА принимает соответствующие меры для предотвращения возможных событий.
Призываем вас не поддаваться на фейковые новости и следить только за официальными новостями", - говорится в сообщении Службы национальной безопасности Армении.