Քննարկվել են տարածաշրջանային զարգացումները և Արցախի վրա դրանց ազդեցությունը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, մեկնարկած քաղաքական խորհրդակցությունների շրջանակներում այսօր ընդունել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին։
Քննարկվել են տարածաշրջանային զարգացումները և դրանց՝ Արցախի վրա ունենալիք ազդեցության ռիսկերը, անվտանգային, արտաքին և ներքին քաղաքական  մարտահրավերներն ու հաղթահարմանն ուղղված քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում բարձրացված հարցերի վերաբերյալ տեղի է ունեցել շահագրգիռ քննարկում, հատուկ անդրադարձ է եղել մայր Հայրենիքի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակին:

Regional developments and their impact on Artsakh were discussed
The President of the Republic of Artsakh, Arayik Harutyunyan, today received the members of the "Azat Hayrenik-KMD" parliamentary faction within the framework of the political consultations.
Regional developments and the risks of their impact on Artsakh, security, foreign and domestic political challenges, and steps to overcome them were discussed.
An interesting discussion occurred regarding the issues raised during the meeting; a particular reference was made to the security situation around Motherland.