Ստեփանակերտում փորձում են լուծել թափառող շների խնդիրը
Վերջին օրերին Արցախում հանրության շրջանում քննարկումների տեղիք է տվել քաղաքում թափառող շների դեմ պայքարի թեման:
Այս մասին նշված է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի տարածած հաղորդագրության մեջ, որում նաև ասվում է, որ քաղաքապետարանը շահագրգիռ անձանց հրավիրում է քննարկման թափառող շների դեմ պայքարի հարցով:
«Հայտնում ենք այդ երևույթին հակադարձող մեր համաքաղաքացիներին, որ հատկապես պատերազմից հետո բազմիցս ահազանգեր ենք ստացել Ստեփանակերտի տարբեր հատվածների բնակիչներից առ այն, որ այս կամ այն բանուկ վայրերում թափառում են շներ, որոնք վտանգ են ներկայացնում բնակչության համար:
Հասկանում ենք նաև մեր կենդանասեր ընկերների մտահոգությունները:
Քաղաքային իշխանությունները բաց են խնդրո առարկայի շուրջ կառուցողական քննարկումների համար և բոլոր շահագրգիռ ու խնդրի կարգավորմանը նպաստելուն պատրաստ քաղաքացիներին սեպտեմբերի 5-ին, ժամը 15-ին հրավիրում ենք քաղաքապետի հետ հանդիպման»-ասված է հայտարարության մեջ:

В Степанакерте пытаются решить проблему бездомных собак
В последние дни тема борьбы с бродячими собаками в городе вызвала дискуссию среди общественности Арцаха.
Об этом говорится в пресс-релизе мэрии Степанакерта, в котором также говорится, что мэрия приглашает заинтересованных лиц для обсуждения вопросов борьбы с бродячими собаками.
«Сообщаем нашим согражданам, выступающим против этого явления, что, особенно после войны, мы неоднократно получали сигналы тревоги от жителей разных районов Степанакерта о том, что в тех или иных оживленных местах бродят собаки, которые представляют опасность для населения.
Мы также понимаем опасения наших друзей, любящих животных.
Городские власти открыты для конструктивного обсуждения вопроса и приглашаем всех заинтересованных горожан на встречу с мэром 5 сентября в 15:00", - говорится в сообщении.