ԱՀ ՄԻՊ-ը Աղավնոյի բնակիչներից բողոք չի ստացել
Աղավնոյի տեղահանված բնակիչները դժգոհում են, որ, Արցախի կառավարությունը դեռ բնակարանի գնման սերտիֆիկատներ չի տրամադրել իրենց, թեև նախապես հայտարարվել էր, որ հավաստագրերը բնակիչները կստանան մինչև օգոստոսի 25-ը։
Radar Armenia-ի հետ զրույցում ԱՀ ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանն ասաց, որ այդ հարցով որևէ բողոք չի ստացել, և հավելյալ պետք է ուսումնասիրեն ու հասկանան խնդիրները։
ԱՀ ՄԻՊ-ը խոստացավ հարցն ուսումնասիրելուց հետո պարզաբանումներ տալ։
Փորձեցինք կապ հաստատել ԱՀ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հայկ Խանումյանի հետ, բայց մեր զանգերը մնացին անպատասխան։
Հիշեցնենք՝ օգոստոսի 26-ին Արցախի հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ԱՀ ՏԿԵ նախարար Հայկ Խանումյանը հայտարարել էր, որ Աղավնոյում, Բերձորում և ներքին Սուսում քաղաքացիական բնակչություն չկա։

The HRD of the Republic of Artsakh has not received any complaints from the residents of Aghavno
Displaced residents of Aghavno complain that the Artsakh government has not yet provided them with certificates for apartment purchase. However, it was previously announced that the residents would receive the certificates by August 25.
In a conversation with Radar Armenia, HRD MP Gegham Stepanyan said that he did not receive any complaints on that issue, and they should further study and understand the problems.
The HRD of the Republic of Artsakh promised to give clarifications after studying the matter.
We tried to contact Hayk Khanumyan, the Minister of Territorial Administration and Infrastructures of the Republic of Artsakh, but our calls remained unanswered.
On August 26, in an interview given to Artsakh Public Television, the Minister of Regional and Regional Development Hayk Khanumyan stated that there is no civilian population in Aghavno, Berdzor, and internal Sus.