Արզումանյանի ձերբակալության հետ կապված զարգացումները գտնվում են Նախագահի ուշադրության կենտրոնում. Լուսինե Ավանեսյան
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախկին նախարար-Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, Արցախի Հանրապետության նախագահի գործող գլխավոր խորհրդական Միքայել Արզումանյանի ձերբակալության մասին Նախագահ Հարությունյանը տեղեկացված չի եղել: Այս մասին «Արցախպրես»-ի հարցին ի պատասխան ասել է ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը:
«Գեներալ Արզումանյանին Նախագահը համարում է մեր լավագույն զորահրամանատարներից մեկը, ով ունի անցած փառավոր ճանապարհ: Անուրանալի են նրա գործադրած ջանքերը նաև 2020թ.-ի պատերազմի ժամանակ: Ճիշտ է՝ բանակի հրամանատարությունը նա ստանձնել է պատերազմի ավարտից ընդամենը 12 օր առաջ, բայց գործադրել է մեծածավալ ջանքեր ռազմական գործողությունների արդյունավետ վարման ուղղությամբ:
Հուսով ենք, որ ձերբակալության հանգամանքները շուտափույթ կերպով կպարզվեն: Գեներալ Արզումանյանի ձերբակալության հետ կապված իրավիճակի զարգացումները գտնվում են Նախագահ Հարությունյանի ուշադրության կենտրոնում»,- նշել է Լ. Ավանեսյանը:

The developments related to the arrest of Arzumanyan are in the center of attention of the President. Lusine Avanesyan
President Harutyunyan was not informed about the arrest of Mikael Arzumanyan, the former Minister of Defense of the Republic of Artsakh, former commander of the Defense Army, and acting chief advisor to the President of the Republic of Artsakh. In response to the question of "Artsakhpress," the spokesperson of the President of Armenia, Lusine Avanesyan, said about this.
"The President considers general Arzumanyan to be one of our best military commanders with a glorious past. His efforts during the 2020 war are also undeniable. He took command of the army only 12 days before the war's end, but he made great efforts to conduct military operations effectively.
We hope that the circumstances of the arrest will be clarified as soon as possible. The developments of the situation related to the arrest of General Arzumanyan are in the center of attention of President Harutyunyan," said L. Avanesyan.