Ստեփանակերտ-Գորիս նոր երթուղին պատրաստ է
Արցախի ներքին գործերի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօր՝ երեկոյան ժամը 20:00-ին, Արցախի Հանրապետությունից դեպի Հայաստանի Հանրապետություն և հակառակ ուղղությամբ երթևեկությունը կդադարի գործել «Բերձորի միջանցք»-ով:
«Ստեփանակերտ-Գորիս նոր երթուղու 4,7 կիլոմետրանոց ճանապարհահատվածը, որը սկսվում է Շուշիի շրջանի Բերդաձորի ենթաշրջանի խաչմերուկից՝ արդեն պատրաստ է:
Ռուս խաղաղապահներն արդեն տեղակայվել և այստեղ էլ կհսկեն քաղաքացիների անվտանգ ելումուտը:
Խաղաղապահնեն այս պահին վերահսկում են նաև «Բերձորի միջանցք»-ով երթևեկող քաղաքացիների անվտանգությունը: Ժամը 20:00-ից հետո Հայաստանի Հանրապետության հետ կապը կիրականացվի նոր երթուղով»,- ասված է հայտարարության մեջ:

The new Stepanakert-Goris route is ready
The Ministry of Internal Affairs of Artsakh informs that today, at 8:00 p.m., traffic from the Republic of Artsakh to the Republic of Armenia and in the opposite direction will stop operating through the "Berdzor Corridor."
"The 4.7-kilometer road section of the new Stepanakert-Goris route, which starts from the intersection of Berdadzor sub-district of Shushi region, is already ready.
Russian peacekeepers have already been deployed and will also monitor citizens' safe exit.
At the moment, peacekeepers are also monitoring the safety of citizens traveling along the "Berdzor Corridor." After 20:00, the connection with the Republic of Armenia will be carried out on a new route," the statement said.