Արցախի ԱԺ նախագահն աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել
Օգոստոսի 26-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը խմբակցությունների ղեկավարների, հանձնաժողովների նախագահների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել։
Խորհրդարանի ղեկավարը խոսել է սեպտեմբերի 2-րդ կեսին նախատեսվող ԱՀ և ՀՀ միջխորհրդարանական նիստ գումարելու և օրակարգ ձևավորելու մասին։ Ձևավորվող օրակարգում կընդգրվեն արցախյան հիմնախնդրին և անվտանգությանը վերաբերող հարցեր։
Քննարկվել է նաև ԱՀ ԱԺ 7-րդ գումարման 6-րդ նստաշրջանի բացման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը։Խորհրդակցությանը անդրադարձ է կատարվել Ազգային ժողովի հինգ խմբակցությունների նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 2-ին՝ ժամը 19:00-ին, Վերածննդի հրապարակում Արցախի Հանրապետության հռչակմանը նվիրված հանրահավաքի կազմակերպմանը։

The chairman of the National Assembly of Artsakh called for an extended working consultation
On August 26, the Chairman of the National Assembly of the Republic of Artsakh, Artur Tovmasyan, convened an extended working meeting with the participation of the leaders of the factions, the presidents of the commissions, and the officials of the staff.
The head of the parliament spoke about convening the inter-parliamentary session of the Republic of Armenia and the Republic of Armenia scheduled for the second half of September and forming a plan. The emerging plan will include issues related to the Artsakh problem and security.
The course of preparations for opening the 6th session of the 7th conference of the Armenian National Assembly was also discussed. The discussion referred to the organization of a rally dedicated to the declaration of the Republic of Artsakh on the initiative of the five factions of the National Assembly on September 2 at 19:00 in Renaissance Square.