Արցախի ԱԺ հինգ խմբակցությունների նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 2-ին տեղի կունենան հանրային միջոցառումներ
Արցախի Հանրապետության օրվա առիթով Արցախի Ազգային ժողովի բոլոր հինգ խմբակցությունների նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 2-ին հայտարարվում է հանրային միջոցառումների կազմակերպման մասին: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից։
«Այդ օրը` ժամը 17:30-ին, Ստեփանակերտի Ազատության հրապարակից (Կոլցևոյ) բոլոր քաղաքացիներին և մայրաքաղաքի հյուրերին հրավիրում ենք քայլերթի, իսկ ժամը 19:00 -ին կենտրոնական՝ Վերածննդի հրապարակում տեղի կունենա հանրահավաք՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության հռչակմանը:
Արցախի ժողովուրդը հավատարիմ է իր զավակների արյամբ հաստատված, հազարավոր նվիրյալների համառ աշխատանքով ու քրտինքով կերտված ինքնիշխան պետականությանը: Մասնակցելով երթ-հանրահավաքին, մենք միանում ենք ազատության համար շարունակվող պայքարին՝ աշխարհին ի ցույց դնելով մեր միասնականությունը և մեր իրավունքներին տեր կանգնելու կամքն ու վճռականությունը:

По случаю Дня Республики Арцах по инициативе всех пяти фракций Национального собрания Арцаха 2 сентября объявлено о проведении массовых мероприятий. Об этом сообщает отдел прессы и связей с общественностью Национального Собрания Арцаха.
«В этот день в 17:30 мы приглашаем всех жителей и гостей столицы на шествие от площади Свободы (Кольцевой) Степанакерта до центральной площади Возрождения, а в 19:00 состоится митинг, посвященный провозглашению Республики Арцах.
Народ Арцаха верен суверенному государству, созданному кровью его детей, построенному упорным трудом и потом тысяч преданных. Участвуя в митинге, мы присоединяемся к продолжающейся борьбе за свободу, демонстрируя миру наше единство, волю и решимость отстаивать свои права.