Արցախի ԱԺ հինգ խմբակցությունների նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 2-ին տեղի կունենան հանրային միջոցառումներ
Արցախի Հանրապետության օրվա առիթով Արցախի Ազգային ժողովի բոլոր հինգ խմբակցությունների նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 2-ին հայտարարվում է հանրային միջոցառումների կազմակերպման մասին: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից։
«Այդ օրը` ժամը 17:30-ին, Ստեփանակերտի Ազատության հրապարակից (Կոլցևոյ) բոլոր քաղաքացիներին և մայրաքաղաքի հյուրերին հրավիրում ենք քայլերթի, իսկ ժամը 19:00 -ին կենտրոնական՝ Վերածննդի հրապարակում տեղի կունենա հանրահավաք՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության հռչակմանը:
Արցախի ժողովուրդը հավատարիմ է իր զավակների արյամբ հաստատված, հազարավոր նվիրյալների համառ աշխատանքով ու քրտինքով կերտված ինքնիշխան պետականությանը: Մասնակցելով երթ-հանրահավաքին, մենք միանում ենք ազատության համար շարունակվող պայքարին՝ աշխարհին ի ցույց դնելով մեր միասնականությունը և մեր իրավունքներին տեր կանգնելու կամքն ու վճռականությունը:

Public events will take place on September 2 at the initiative of five factions of the Artsakh National Assembly
The press and public relations department of the Armenian National Assembly reported that n the occasion of Artsakh Republic Day, on the initiative of all five factions of the Artsakh National Assembly, the organization of public events is announced on September 2.
"On that day, at 5:30 p.m., we invite all citizens and guests of the capital to march from Freedom Square (Koltsevoi) of Stepanakert, and at 7:00 p.m., a rally dedicated to the declaration of the Republic of Artsakh will be held in the central Renaissance Square.
The people of Artsakh are loyal to the sovereign state established by the blood of their children, built by the hard work and sweat of thousands of devotees. By participating in the rally, we join the ongoing struggle for freedom, showing the world our unity and the will and determination to stand up for our rights.