Ստեփանակերտի հրդեհից տուժածներ չկան
ԱՀ ՆԳՆ-ն նոր մանրամասներ է հայտնել այսօր Ստեփանակերտի թթվածնային սարքավորումների արտադրամասում տեղի ունեցած հրդեհից, որին հաջորդել է պայթյուն։
Ըստ պաշտոնական հաղորդագրության. «Ստեփանակերտի Տիգրան Մեծ 20 հասցեում, թթվածնային սարքավորումների արտադրամասում բռնկված հրդեհը այս պահի դրությամբ մեկուսացվել է՝ հնարավոր ռիսկային իրավիճակները կանխվել:
ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայության բոլոր ստորաբաժանումները ՆԳ նախարար Կարեն Սարգսյանի և ԱԻ պետական ծառայության տնօրեն Մեխակ Արզումանյանի ղեկավարությամբ իրականացվում են անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները կրակի վերջնական լիկվիդացման և բնակչության անվտանգության ապահովման ուղղությամբ :
Նախնական տվյալներով տուժածներ չկան:
Առավել մանրամասն տեղեկատվության կտրամադրենք, հրդեհի լիամարումից և կանխարգելիչ միջոցառումների ավարտից հետո»:

The Ministry of Internal Affairs of the Republic of Artsakh announced new details about the fire in the oxygen equipment workshop in Stepanakert today, which was followed by an explosion.
According to the official message. "The fire that broke out in the oxygen equipment workshop at 20 Tigran Mets Street in Stepanakert has been isolated for the time being to prevent possible risky situations.
All units of the AI State Service of the Ministry of Internal Affairs under the leadership of the Minister of Internal Affairs Karen Sargsyan and Director of the AI State Service Mekhak Arzumanyan are implementing all the necessary measures in the direction of the final liquidating of the fire and ensuring the safety of the population.
According to preliminary data, there are no casualties.
We will provide more detailed information after the fire is extinguished and preventive measures are completed."