Լեհաստանում կայացած միջազգային մրցույթում հայ երգչուհին արժանացել է Գրան պրիի
«Վիելկոպոլի զանգեր-2022» միջազգային մրցույթ-փառատոնի եզրափակիչ գալա համերգին Հայաստանը ներկայացնում էր ԵՊՀ մշակույթի կենտրոնի մեներգչուհի Մարիցա Թիլիկյանը։
ԵՊՀ-ից հայտնեցին, որ Լեհաստանի Օստրով Վիելկոպոլսկ քաղաքի երիտասարդական մշակութային կենտրոնում կայացած մրցույթում Մարիցա Թիլիկյանն իր տարիքային խմբում շահել է Գրան պրի։
Նա ժյուրիի որոշմամբ ընտրվել է լավագույնը բոլոր մասնակիցների մեջ, աչքի է ընկել պրոֆեսիոնալ կատարողականությամբ, արժանացել է նաեւ «Սուպեր Գրան Պրիի»։
Թիլիկյանը ԵՊՀ մշակույթի կենտրոնի երգչախմբի և «Համալսարան» թատրոն-ստուդիայի սան է։ Նա մասնակցել է բազմաթիվ հանրապետական ​​և միջազգային մրցույթների՝ արժանանալով բարձրագույն մրցանակների։

Певица из Армении завоевала Гран-при на международном конкурсе в Польше
Армению на финальном гала-концерте Международного конкурса-фестиваля  «Велькопольские колокола-2022» представляла солистка Культурного центра ЕГУ Марица Тиликян.
Как сообщает Арменпресс, в ЕГУ сообщили, что Марица Тиликян завоевала Гран-при в своей возрастной группе на конкурсе, прошедшем в Молодежном культурном центре в городе Острув-Великопольск, Польша.
По решению жюри,её выбрали лучшей среди всех участников, отличающихся профессиональным исполнением, она также был удостоена «Супер Гран-при».
Тиликян является студенткой хора Культурного центра ЕГУ и театра-студии «Университет». Она участвовала во многих национальных и международных конкурсах, завоевывая главные призы.