Կաշառք ստանալու կասկածանքով ձերբակալվել է ՀՀ ՔՏՀԱ տեսչական մարմնի պաշտոնատար անձ
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական գործի շրջանակներում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի Լոռու տարածքային բաժնի աշխատակից Ն. Բ.-ն նույն մարզում ուղևորափոխադրման ծառայություններ մատուցող ընկերությունում իրականացված ստուգումների արդյունքում հայտնաբերված խախտումները չարձանագրելու դիմաց Տաշիր քաղաքի ավտոկայանի աշխատակցից 2021թ. օգոստոսից 2022թ. հունվարն ընկած ժամանակահատվածում պահանջել և ստացել է կաշառք:
Ըստ քրեական գործի նյութերի` Ն. Բ.-ն նույն մարզի մեկ այլ ընկերության կողմից սպասարկվող երթուղու տրանսպորտային միջոցի վարորդի օգտին ակնհայտ ապօրինի անգործության, այն է` ստուգումների ժամանակ խախտումներ չհայտնաբերելու և չարձանագրելու դիմաց նրանից ևս 2021թ. հոկտեմբերին ստացել է կաշառք: Բացի այդ, տեղեկանալով, որ հիշյալ վարորդը տրանսպորտային միջոցն օրենքով սահմանված դեղին հաշվառման համարանիշներով շահագործելու փոխարեն այն վարել է սեփական համարանիշներով, Ն. Բ.-ն վերջինիս օգտին կրկին ակնհայտ ապօրինի անգործության` խախտումը չարձանագրելու և տրանսպորտային միջոցի անօրինական շահագործումը չկասեցնելու համար նրանից 2022 թ. հունվարին պահանջել և ստացել է կաշառք: Վերը նկարագրվածից բացի, Վանաձոր քաղաքում ուղևորափոխադրումներ իրականացնող մեկ այլ ընկերությանը պատկանող տրանսպորտային միջոցների շահագործման ընթացքում արդեն իսկ հայտնաբերված խախտումները չարձանագրելու համար Ն. Բ.-ն դրանցից մեկի սեփականատիրոջից 2021 թ. սեպտեմբերից դեկտեմբերն ընկած ժամանակահատվածում ստացել է կաշառք: Բացի այդ, Ն. Բ.-ն, չարաշահելով իր պաշտոնեական դիրքը, վերը թվարկված բոլոր անձանց նախապես տեղեկացրել է ավտոմոբիլային տրանսպորտի բնագավառում նախատեսվող ստուգայցերի օրերի մասին` նրանց հորդորելով վերացնել առկա խախտումներն ու թերությունները, որի հետևանքով էական վնաս է պատճառվել պետության օրինական շահերին: ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (Պաշտոնատար անձի կողմից կաշառք ստանալը՝ կաշառք տվողի կամ նրա ներկայացրած անձի օգտին ակնհայտ ապօրինի գործողության կամ անգործության համար) (3 դրվագ) և 308-րդ հոդվածի (Պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը) 1-ին մասով նախատեսված հանցավոր արարքներ կատարելու կասկածանքով 14.02.2022 թ. Ն. Բ.-ն ձերբակալվել է ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի կողմից:

Сотрудник инспекционного органа ГПТИ РА задержан по подозрению в получении взятки
В рамках уголовного дела, расследуемого Антикоррупционным комитетом РА, были получены фактические данные о том, что сотрудник Градостроительной, пожарно-технической инспекции РА Лорийской области Н. Б. с августа 2021 г. по январь 2022 года требовал и получал взятку с работника городского автовокзала Ташир за не регистрацию нарушений, выявленных в результате проверок, проведенных в компании, оказывающей транспортные услуги в этом же районе.
По материалам уголовного дела в октябре 2021 года тот же Н. Б. действуя в пользу водителя транспортного средства маршрута, обслуживаемого уже другой компанией того же региона допустил заведомо неправомерное бездействие , и зафиксировал отсутствие  нарушений в ходе проверок, в обмен на взятку. Кроме того, будучи проинформированным о том, что указанный водитель вместо предусмотренного законодательством транспортного средства с желтыми номерными знаками управлял им со своими номерными знаками, Н. Б. в пользу последнего вновь допустил заведомо незаконное бездействие, и чтобы не регистрировать нарушение,  и не прекращать незаконную эксплуатацию транспортного средства. потребовал  и получил взятку в январе того же года.
Помимо вышеизложенного, Н. Б. получал взятку от владельца одной из транспортных компаний Ванадзора с сентября по декабрь 2021 года. Кроме того, Н. Б., злоупотребляя своим служебным положением, заблаговременно уведомил всех вышеуказанных лиц о днях проведения плановых проверок в сфере автомобильного транспорта, призвав их устранить имеющиеся нарушения и недостатки, повлекшие причинение значительного ущерба законным интересам. государства. Часть 2 статьи 311 УК РА (получение взятки должностным лицом за очевидное противоправное действие или бездействие в пользу взяткодателя или лица, его представляющего) (3 эпизода) и Статья 308 (Злоупотребление должностными полномочиями) Часть 1 по подозрению в совершении спланированных преступных действий 14.02.2022. Н. Б. был арестован следователем Антикоррупционного комитета РА.