Կարեն Շախնազարովը դատի է տվել դստերը բնակարանի համար
Ռուսաստանցի կինոռեժիսոր, «Մոսֆիլմ» կինոստուդիայի գլխավոր տնօրեն Կարեն Շախնազարովը ցանկանում է դատի տալ իր դստերը՝ Աննային՝ Մոսկվայի իր բնակարանի մի մասի համար։
Կարեն Շախնազարովը ցանկանում է իր դուստր Աննայից ստանալ բնակարանի մի մասը՝ 86 քմ մակերեսով, քանի որ ինքն է վճարել կոմունալներն ու գույքահարկը։ Աղջիկը դեռ չի մեկնաբանել հոր պահանջը։ Նշվում է, որ Շախնազարովը երրորդ ամուսնությունից երկու երեխա ունի։ Հաղորդավարուհի Դարիա Մայորովայից ռեժիսորը երկու երեխա ունի՝ Իվանն ու Վասիլին։
Հայտնի ռեժիսորը երեք անգամ ամուսնացած է եղել։ Աննան ծնվել է Ելենա Սետունսկայայի հետ երկրորդ ամուսնությունից։ Զույգը վաղուց էր բաժանվել։ 1989 թվականին Ելենան դստեր հետ մեկնել է ԱՄՆ և այդ ժամանակից դուստրն ու հայրը չեն տեսել միմյանց։ Աննայի հետ առաջին հանդիպումը կայացել է 20 տարի անց։ Ներկայումս աղջիկը նկարահանվում է ֆիլմերում։ Բայց, ինչպես ժամանակին խոստովանել է ռեժիսորը, նա բոլորովին այլ մտածելակերպի ու բարքերի կրող է։

Карен Шахназаров судится с дочерью ради квартиры
Российский режиссер, генеральный директор киностудии «Мосфильм» Карен Шахназаров хочет отсудить у своей дочери Анны часть своей квартиры в Москве. Об этом сообщает телеграм канал Mash.
Упоминается, что 36-летняя Анна Шахназарова выросла в США, и это её вторая встреча с отцом за всю её жизнь.
Карен Шахназаров хочет потребовать от Анны часть от квартиры, площадью 86 квадратных метров, так как он оплачивал коммунальные расходы и платил налог на недвижимость.
Девушка пока никак не прокомментировала требование отца. Добавим, что у Шахназарова двое детей от третьего брака. От ведущей Дарьи Майоровой у режиссера двое детей Иван и Василий.
Знаменитый режиссер был трижды женат. Анна родилась от его второго брака с Еленой Сетунской. Пара давно рассталась. В 1989 году Елена вместе с дочерью уехала в США, и с тех пор дочь с отцом не виделась. Первая встреча с Анной состоялась спустя 20 лет. В настоящее время девушка снимается в кино. Но, как однажды признался режиссер, она носитель совсем другого менталитета и нравов.