«Իմեդի» հեռուստաընկերությունը ներողություն է խնդրում «մածունի» սկանդալի համար
Վրաստանում ՀՀ դեսպանատունն անդրադարձել է փետրվարի 9-ին վրացական «Իմեդի» հեռուստաընկերության հետ կապված միջադեպին, երբ լրատվական հաղորդման ընթացքում սյուժեներից մեկում օգտագործված լուսանկարի վրա պատկերված են եղել խնդրահարույց և անընդունելի գրություններ։
Դեսպանությունից տեղեկացնում են, որ խնդրի առնչությամբ անմիջապես կապ են հաստատել Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարության հետ և հարցի առնչությամբ պարզաբանում խնդրել։ Փետրվարի 10-ին «Իմեդի» հեռուստաընկերությունը պաշտոնապես ներողություն է խնդրել տեղի ունեցած միջադեպի համար։
Դեսպանությունը ներկայացրել է նաև հեռուստաընկերության տեքստը. ««Իմեդի» հեռուստաընկերությունը ներողություն է հայցում տեխնիկական սխալի համար։
«Քրոնիկոն»-ի 20։00-ի հաղորդման ընթացքում տեղի է ունեցել սխալ։ Մասնավորապես, «Վրացական մածոնին ընդդեմ մածունի» սյուժեի ցուցադրության ընթացքում օգտագործված լուսանկարի վրայի գրությունը չի համապատասխանել բնօրինակին։
«Իմեդի» հեռուստաընկերության տեղեկատվական ծառայությունը պարզաբանում է, որ դա եղել տեխնիկական սխալ, ափսոսանք է հայտնում և ներողություն է հայցում թույլ տված սխալի համար։

Грузинская телекомпания «Имеди» приносит извинения перед Арменией за «техническую» ошибку
Посольство РА в Грузии коснулось инцидента, связанного с грузинским телеканалом «Имеди» 9 февраля, когда на изображение, использованное в одном из сюжетов новостной программы, содержало неприемлемые, антиармянские надписи.
По сообщению посольства, они немедленно связались с Министерством иностранных дел Грузии по этому вопросу и попросили разъяснений по этому вопросу.
Сегодня, 10 февраля телекомпания «Имеди» официально извинилась за инцидент.
В посольстве также представили текст телекомпании:
Телекомпания "Имеди" приносит свои извинения за техническую ошибку.
Произошла ошибка во время передачи "Хроникон". В частности, «подпись к фотографии, использованной во время демонстрации сюжета «Грузинский мацони против мацуна», не соответствовала оригиналу».
Информационная служба телеканала "Имеди" уточняет, что это была техническая ошибка, выражает сожаление, приносит извинения за допущенную ошибку.