Գեղասահքի Հայաստանի ներկայացուցիչները Օլիմպիական խաղերում 18-րդն են
Հայաստանի ներկայացուցիչներ Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ գեղասահքի զույգը Պեկինում ընթացող Օլիմպիական խաղերում երկու ծրագրերի արդյունքում 18-րդ տեղն են զբաղեցրել։
24-րդ ձմեռային Օլիմպիական խաղերի գեղասահքի պարային զույգերի հաղթողները հայտնի են: Ոսկե մեդալակիր դարձան Ֆրանսիայից Գաբրիել Պապադակիս-Գիյոմ Սիզերոն զույգը: Երկրորդ տեղում Ռուսաստանի օլիմպիական կոմիտեի թիմից Վիկտորիա Սինիցինա-Նիկիտա Կասալապով զույգը և եռյակի վերջում ԱՄՆ-ից Մադիսոն Հաբել-Զաքարի Դոնոհու երկյակը:
Հայաստանը ներկայացնող Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ զույգը ազատ վարժությունում հավաքեց 101.16 միավոր և հանրագումարի արդյունքում` 167.03 միավորով։

Армянская пара фигуристов Тина Карапетян и Симон Сенекал заняли 18-е место на Олимпийских играх в Пекине по итогам двух программ.
Известны победители танцевальных пар по фигурному катанию на XXIV зимних Олимпийских играх. Золотыми медалистами стала пара Габриэль Пападакис-Гийом Цицеро из Франции. На втором месте пара от сборной Олимпийского комитета России Виктория Синицина-Никита Касалапов, а на третьем месте оказались Мэдисон Абель-Закари Доноху из США
Представляющая Армению пара Тина Карапетян-Симон Сенекал набрала 101,16 балла в произвольной программе, что в сумме составило 167,03 балла.