Team Holding ընկերությունը հայտարարում է անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի առաջին փուլի տեղաբաշխման հաջող և վաղաժամկետ ավարտի մասին։ Տեղաբաշխումը նախատեսված էր մինչև 2026թ․ մարտի 3-ը, սակայն ավարտվել է 2025թ․ դեկտեմբերի 29-ին՝ ներդրողների բարձր հետաքրքրության արդյունքում։ Տեղաբաշխումն իրականացվել է Freedom Broker Armenia ներդրումային ընկերության միջոցով՝ ապահովելով գործընթացի ամբողջական թափանցիկությունն ու միջազգային չափանիշներին համապատասխան իրականացումը։
Առաջին փուլի շրջանակում տեղաբաշխվել են պարտատոմսեր ինչպես ԱՄՆ դոլարով, այնպես էլ ՀՀ դրամով։
ԱՄՆ դոլարով պարտատոմսերի ծավալը կազմել է 9 միլիոն ԱՄՆ դոլար՝ մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար, արժեկտրոնային եկամտաբերությունը՝ 9%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս։
ՀՀ դրամով պարտատոմսերի ծավալը կազմել է 1,4 միլիարդ ՀՀ դրամ՝ մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100,000 ՀՀ դրամ, արժեկտրոնային եկամտաբերությունը՝ 12%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս։
Ծրագրային ազդագրով նախատեսված ՀՀ դրամով ծավալն ամբողջությամբ տեղաբաշխվել է, և ծրագրի շրջանակում այլևս ՀՀ դրամով տեղաբաշխում չի իրականացվելու։
Պարտատոմսերը հիմնականում ձեռք են բերվել ֆիզիկական անձ հանդիսացող ներդրողների կողմից, ինչը վկայում է շուկայի լայն մասնակցության և ներդրումային հետաքրքրության աճի մասին։
Տեղաբաշխման արդյունքում ներգրավված միջոցները Team Holding-ը կուղղի ռազմավարական առաջնահերթությունների իրականացմանը՝ ենթակառուցվածքային նախագծերի զարգացմանը, նորարարական լուծումների ներդրմանը և գործող նախագծերի ֆինանսավորման արդյունավետության բարձրացմանը։
«Պարտատոմսերի տեղաբաշխման՝ նախատեսված ժամկետից զգալիորեն վաղ ավարտը հերթական անգամ հաստատում է, որ Team ընկերությունների խումբը ներդրողների համար առաջարկում է հետաքրքիր և մրցունակ ներդրումային պայմաններ։ Սա հստակ ազդակ է շուկայի կողմից, որ մեր ընկերությունների խմբի զարգացման ռազմավարությունը՝ հիմնված թափանցիկության, կայուն աճի և երկարաժամկետ արժեք ստեղծելու վրա, արժանանում է ներդրողների բարձր վստահությանը»,-նշում է Team ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Հայկ Եսայանը։
Freedom Broker Armenia-ի տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը նշում է․ «Տեղաբաշխման վաղաժամկետ ավարտը ցույց է տալիս, որ ներդրողները բարձր են գնահատում կանխատեսելի, թափանցիկ և կառուցված ներդրումային գործիքները։ Այս թողարկումը կարևոր քայլ է ոչ միայն Team Holding-ի, այլև հայկական կապիտալի շուկայի շարունակական զարգացման համար»։
Հիշեցնենք, որ պարտատոմսերի ծրագրային ազդագրով նախատեսված տեղաբաշխման ընդհանուր ծավալը կազմում է 31,500,000 ԱՄՆ դոլար և 1,4 միլիարդ ՀՀ դրամ։
Ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում 2025թ․ նոյեմբերի 19-ի թիվ 1/417Ա որոշմամբ։
Ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին և հրապարակային առաջարկի հայտարարություններին կարելի է ծանոթանալ այստեղ։ Թողարկողի և առաջարկվող պարտատոմսերի բոլոր պայմանները, ինչպես նաև դրանց առնչվող ռիսկերը ներկայացված են ծրագրային ազդագրում։

Team Holding's bond placement was completed ahead of schedule. Underwriter. Freedom Broker Armenia
Team Holding Company announces the successful and early completion of the first round of placement of nominal coupon bonds. The placement was scheduled for March 3, 2026, but was completed on December 29, 2025, due to high investor interest. The placement was carried out through the Freedom Broker Armenia investment company, ensuring complete transparency of the process and implementation in accordance with international standards.
Within the first round, bonds were issued in both US dollars and Armenian drams.
The volume of bonds in US dollars amounted to 9 million US dollars, the nominal value of one bond was 100 US dollars, the coupon yield was 9%, and the circulation period was 48 months.
The volume of bonds in AMD amounted to 1.4 billion AMD: the nominal value of one bond is 100,000 AMD, the coupon yield is 12%, and the circulation period is 48 months.
The volume of AMD envisaged by the program prospectus has been entirely placed, and no further placements in AMD will be made within the program.
The bonds were mainly purchased by individuals, indicating broad market participation and increased investor interest.
Team Holding will direct the funds raised from the placement toward implementing strategic priorities: developing infrastructure projects, introducing innovative solutions, and increasing the efficiency of financing existing projects.
“The significantly earlier completion of the bond placement than planned once again confirms that the Team group of companies offers interesting and competitive investment conditions for investors. This is a clear signal from the market that the development strategy of our group of companies, based on transparency, sustainable growth, and long-term value creation, is highly trusted by investors,” notes Hayk Yesayan, co-founder of Team Group of Companies.
Freedom Broker Armenia Director Hovak Hovakimyan notes: “The early completion of the placement shows that investors highly appreciate predictable, transparent, and structured investment instruments. This issue is an important step not only for Team Holding, but also for the continued development of the Armenian capital market.”
Let us remind you that the total volume of the placement envisaged by the program prospectus of the bonds is 31,500,000 USD and 1.4 billion AMD.
The program prospectus was registered with the Central Bank of Armenia by Resolution No. 1/417A dated November 19, 2025.
The electronic version of the prospectus and the public offer announcements can be found here. All terms and conditions of the issuer and the bonds offered, as well as the risks associated with them, are presented in the program prospectus.