ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի անվամբ ստեղծված նոր կրիպտոարժույթը երկուշաբթի անցել է 10 միլիարդ դոլարի ներդրումների շեմը։ Կրիպտոարժույթների նկատմամբ դրական վերաբերմունք ունեցող Թրամփի վարչակազմի ազդեցությունը կարճ ժամանակով բարձրացրեց նաև Bitcoin-ի գինը՝ հասցնելով այն նոր ռեկորդի։
Շաբաթ երեկոյան թողարկված «մեմքոյինը», որը կապված է Թրամփի անվան հետ, շաբաթ առավոտյան, 10 դոլարից պակաս արժեք ունենալով, բարձրացավ մինչև 74.59 դոլար, սակայն երկուշաբթի մասամբ նվազեց։ $TRUMP անունով այս տոկենը, որը քննադատվում է էթիկայի մասնագետների կողմից, վերջին տվյալներով դրա գինը մոտ 33.88 դոլար էր
Թրամփի հետ կապ ունեցող World Liberty Financial նախագիծը երկուշաբթի հայտարարեց, որ ավարտել է սկզբնական տոկենների վաճառքը՝ հավաքելով 300 միլիոն դոլար։ Նախագիծը նախատեսում է թողարկել հավելյալ տոկեններ՝ ընդլայնելու իր ֆինանսական պլատֆորմը։

The price of TRUMP cryptocurrency is rising
On Monday, the new cryptocurrency created by US President Donald Trump crossed the $10 billion investment threshold. The Trump administration's positive attitude towards cryptocurrencies also briefly boosted the price of Bitcoin to a new record high.
The meme coin, linked to Trump's name, rose to $74.59 from less than $10 on Saturday morning but fell slightly on Monday. Named $TRUMP, this token, which ethics experts criticize, was last priced at around $33.88.
Trump-linked project World Liberty Financial announced Monday that it had completed its initial token sale, raising $300 million. The project plans to issue additional tokens to expand its financial platform.